ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [49]
Інформація про відділення [155]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [18]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 227
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 22 23 »

Відбулося чергове засідання обласної комісії з погашення заборгованості із виплати заробітної плати за участю відділення НСПП в Львівській області

25 червня 2018 року відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), у якому взяла участь заступник начальника відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) Н. Карвацька.

Згідно порядку денного на засіданні Комісії розглянуто питання щодо стану погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

На початку засідання Комісії представниками департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації поінформовано, що станом на 01.06.2018 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати у підприємствах, організаціях, установах області за статистичними даними становила 77,5 млн. грн. та у порівнянні з початком року зменшилась на 5,2 млн. грн. (6,3%).

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати станом на 01.06.2018  за формами власності розподіляється наступним чином:

– державні підприємства – 10,9 млн. грн. (14,5% від загальної суми боргу);

– комунальні підприємства – 1,9 млн. грн. (2,6%);

– підприємства інших форм власності – 64,6 млн. грн. (83,3%).

В цілому по області, станом на 01.06.2018 своєчасно не виплачують заробітну плату на 46 підприємствах, в т.ч. на 13 підприємствах державної форми власності, 4 підприємствах комунальної форми власності та на 29 підприємствах інших форм власності. Упродовж січня – травня поточного року повністю ліквідували борг із заробітної плати 27 підприємств області, зменшення заборгованості відбулось на 17 підприємствах, проте на 10 підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась.

На засіданні Комісії розглянуто стан погашення боргу з заробітної плати у державному підприємстві "Дослідне господарство "Львівське" Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України" (далі – ДП ДГ "Львівське" ІС НААН), ВАТ "Бориславреммонтаж", ПрАТ "Укрзахідвуглебуд". Загальна сума заборгованості з заробітної плати у зазначених підприємствах становить 4,3 млн. грн.

Заступником начальника Відділення поінформовано на засіданні Комісії, що стан соціально-трудових відносин у ДП ДГ "Львівське" ІС НААН з 27.03.2018 перебуває на обліку Відділення з приводу тривалої невиплати заборгованої заробітної плати. З метою сприяння у врегулюванні випадку дестабілізації стану соціально-трудових відносин у вказаному підприємстві Відділенням надано письмові  рекомендації  адміністрації ДП ДГ "Львівське" ІС НААН  вжити дієвих заходів щодо погашення боргу з заробітної плати, здійснювати виплату заробітної плати в першочерговому порядку та укласти графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

Також поінформовано, що на виконання рекомендацій Відділення адміністрацією ДП ДГ "Львівське" ІС НААН повідомлено про те, що з метою налагодження належної діяльності підприємства вживаються заходи щодо погашення дебіторської заборгованості, підписано ряд договорів по ефективному використанню земельних ресурсів та основних засобів підприємства, що до кінця 2018 року надасть змогу частково виплатити заборговану заробітну плату працівникам.

За підсумками засідання Комісії прийнято відповідне протокольне рішення щодо вжиття конкретних заходів по погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, зокрема, відповідно до пропозиції Відділення, адміністрацію ДП ДГ "Львівське" ІС НААН зобов'язано розробити графік погашення заборгованості з заробітної плати та забезпечити його виконання.

Результати роботи Комісії враховані Відділенням при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин у підприємствах, установах, організаціях області та визначено подальші заходи з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

Новини | Переглядів: 6 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-26 | Коментарі (0)

Розглянуто стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та додержання законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці

06 та 13 червня 2018 року відділенням НСПП в Львівській області (далі – Відділення) взято участь у засіданнях Франківської районної у місті Львові комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, забезпечення повноти і своєчасності сплати податків та єдиного соціального внеску (далі – Комісія), які відбулись у приміщенні Франківської районної адміністрації Львівської міської ради.

На засіданнях Комісії заслухано 10 підприємств, організацій м. Львова та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, з приводу дотримання вимог ст. 95 КЗпП України, ст. 3 Закону України "Про оплату праці" в частині виплати заробітної плати не нижче за законодавчо встановлену мінімальну заробітну плату. Встановлено, що причиною виплати заробітної плати нижчої за установлений мінімальний рівень є робота працівників на умовах неповного робочого часу.

Представникам підприємств, організацій та фізичним особам – підприємцям роз’яснено, що мінімальна заробітна плата відповідно до ст. 95 КЗпП України, ст. 3 Закону України "Про оплату праці"   це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 грн., у погодинному розмірі - 22,41 грн.

Звернено увагу, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Також роз’яснено, що вимоги з питань оплати праці, зокрема щодо незабезпечення мінімального розміру заробітної плати, у разі висунення таких вимог найманими працівниками можуть бути предметом колективного трудового спору (конфлікту).

З приводу забезпечення своєчасної виплати заробітної плати відповідно до вимог ст.115 КЗпП України, ст.24 Закону України "Про оплату праці" на засіданні Комісії заслухано представника ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут", який зазначив про проблемні питання виплати заробітної плати на підприємстві. Однак, у результаті вжитих заходів станом на 01.06.2018 загальна сума боргу із виплати заробітної плати на підприємстві має тенденцію до зниження і у порівнянні з початком поточного року зменшилась на 24,1%.

Відповідно до здійсненого Відділенням аналізу загальна сума боргу із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях міста Львова станом на 01.05.2018 за статистичними даними становила 13,0 млн. грн. У порівнянні до попереднього місяця заборгованість зменшилась на 1,7 млн. грн. або на 11,6%, а у порівнянні з початком 2018 року зменшилась на 2,4 млн. грн. або на 15,6%.

Питання розглянуті на засіданнях Комісії враховані Відділенням при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), стихійних акцій соціального протесту.

Новини | Переглядів: 5 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-14 | Коментарі (0)

Співпрацюємо з обласними організаціями галузевих профспілок

13 червня 2018 року з метою аналізу та прогнозування стану соціально-трудових відносин на підприємствах автомобільної галузі в. о. начальника відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) Н. Карвацькою проведено робочу зустріч з головою Львівської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (далі – Обласна організація галузевої профспілки) Ю. Кривенком.

Головою Обласної організації галузевої профспілки було проінформовано Відділення про те, що галузь автомобільного транспорту знаходиться в важкому стані, реальні доходи автотранспортних підприємств не дають змоги скеровувати кошти на оновлення рухомого складу, не виконуються зобов’язання, передбачені колективними договорами, зокрема з питань оплати праці, розвитку соціальної сфери, охорони праці.

У сфері дії Обласної організації галузевої профспілки перебуває 42 підприємства, організації області, з них 17 автотранспортних організацій, 18  організацій дорожнього господарства, 7 – інші.

Заборгованості з виплати заробітної плати у зазначених підприємствах, організаціях не зафіксовано, окрім однієї організації – філії "Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат", де має місце погіршення стану соціально-трудових відносин з питань невиплати заробітної плати працівникам комбінату та неперерахування профспілкових внесків через певні обмеження у здійсненні фінансово-господарської діяльності організації.

Головою Обласної організації галузевої профспілки зазначено, що одним із проблемних  питань є низькі розміри заробітної плати працівників автотранспортних підприємств, що призводить до соціальної напруги та значної плинності кадрів. Негативний вплив на цю ситуацію має невнесення змін та доповнень до Галузевої угоди у сфері автомобільного транспорту у зв’язку з прийняттям змін до чинного законодавства стосовно встановлення мінімального посадового окладу (тарифної ставки) у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб.

У ході проведеної робочої зустрічі обговорено перспективи соціально-економічного розвитку автотранспортних підприємств, їх реформування для забезпечення умов ефективного розвитку і функціонування автомобільної галузі, вирішення проблем пільгових перевезень та запровадження адресної грошової компенсації найбільш соціально вразливим категоріям громадян, які мають пільгу на користування послугами пасажирського автомобільного транспорту, впровадження сучасних систем управління, обліку та контролю в автотранспортній галузі  та необхідні заходи з метою усунення дестабілізаційних чинників, що можуть призвести до виникнення конфліктних ситуацій у трудових колективах автомобільної галузі.

Відділенням надано відповідні роз'яснення та консультації голові Обласної організації галузевої профспілки щодо реалізації положень законодавства про колективні трудові спори (конфлікти), вирішення розбіжностей та проблемних питань правовим шляхом.

Новини | Переглядів: 2 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-14 | Коментарі (0)

Роз’яснення щодо встановлення з 1 січня 2018 року мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу (тарифної ставки)

 

У зв’язку із зверненнями сторін соціально-трудових відносин щодо встановлення мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу (тарифної ставки) відділення НСПП в Львівській області підготовлено наступні роз’яснення.

Мінімальна заробітна плата відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України (даліКЗпП України), ст. 3 Закону України "Про оплату праці"   це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України "Про оплату праці" та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 грн., у погодинному розмірі - 22,41 грн.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) згідно ст. 96 КЗпП України, ст. 6 Закону України "Про оплату праці" встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць встановлено в розмірі 1762 грн.

Таким чином, з січня 2018 року мінімальний посадовий оклад повинен становити не менше 1762 грн., а нарахована мінімальна заробітна плата – не менше 3723 грн.

При цьому слід пам’ятати, що тарифна система оплати праці використовується при розподілі робіт залежно від їх складності, а працівників – залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою для формування та диференціації розмірів заробітної плати.

Відповідно до ст. 96 КЗпП України, ст. 6 Закону України "Про оплату праці" тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам - кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників і відображаються у тарифікаційному списку.

Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), або в залежності від виконання норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених діючим законодавством.

Крім того, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці згідно ст.31 Закону України "Про оплату праці" не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

Таким чином, доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат нараховуються з посадового окладу та додаються до мінімальної заробітної плати.

Новини | Переглядів: 7 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-14 | Коментарі (0)

Акції соціального протесту у Львівській області упродовж січня-травня 2018 року

Відповідно до даних по відслідкованій відділенням НСПП ситуації в Львівській області упродовж травня 2018 року проведено 2 акції соціального протесту, пов’язаних з ускладненням стану соціально – трудових відносин. Загалом з початку року станом на 01.06.2018 проведено 2 акції соціального протесту, пов'язані з ускладненням стану СТВ, у яких взяли участь біля 80 найманих працівників: 15.05.2018 (у формі пікету) найманих працівників Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер"; 24-25 травня 2018р. (у формі мітингу) найманих працівників Локомотивного депо Львів-Захід регіональної філії "Львівська залізниця.

Акції соціального протесту | Переглядів: 4 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-13 | Коментарі (0)

Результати роботи відділення НСПП в Львівській області

у січні-травні 2018 року

Відділення НСПП в Львівській області упродовж січня-травня 2018р. сприяло вирішенню 45 колективних трудових спорів (конфліктів), з них 42 (93,3%) на виробничому рівні, 3 (6,7%) на територіальному рівні.

З 45 колективних трудових спорів (конфліктів) – 9 КТС (20,0%) вирішено, 36 КТС (80,0%) перебувають у стадії вирішення.

По зазначених 45 колективних трудових спорах (конфліктах) здійснювалось сприяння вирішенню 73-х вимог найманих працівників, з них 23 (31,5%) вирішено, 50 (68,5%) перебувають у стадії вирішення.

За сприяння відділення НСПП в Львівській області та за участю органів влади, профспілок у січні-травні 2018 року вирішено 9 колективних трудових спорів (конфліктів) у Комунальній 5-й стоматологічній поліклініці м. Львова, у Комунальній 4-й стоматологічній поліклініці м. Львова, у ТОВ "Універсальна бурильна техніка", у ЛКП "Львівелектротранс" та у ПАТ "Миколаївцемент".

У результаті сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) погашено борг із заробітної плати на суму 62242,4 тис. грн. (89,1% від суми заборгованості, що стала причиною виникнення КТС – 69852,2 тис. грн.), у т. ч. у січні-травні 2018р. погашено борг з заробітної плати на суму 6471,8 тис. грн., перебуває у стадії вирішення питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на суму 7156,8 тис. грн. (10,2%), заборгованість із заробітної плати по спорах, які за різних причин зняті з реєстрації – 453,0 тис. грн. (0,6%).

Окрім того, у січні-травні 2018р. погашено борг з заробітної плати, утворений після реєстрації КТС на суму 23700,0 тис. грн. Таким чином, з початку року станом на 01.06.2018р. загальна сума погашеної заборгованості з заробітної плати у результаті вирішення КТС складає 30171,8 тис. грн.

Діяльність відділення НСПП у січні-травні 2018 року також була спрямована на запобігання виникненню колективних трудових спорів по 12 випадках дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з них 11 – на виробничому рівні, 1 – на територіальному рівні.

Станом на 01.06.2018 з 12 ВД стану СТВ – 6 ВД (50,0% від загальної кількості) вирішено, 1 ВД (8,3%) став КСТ(К), 5 ВД (41,7%) перебувають у стадії вирішення.

У результаті вжитих дієвих заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів відділенням НСПП на контрольованих відділенням підприємствах, установах, організаціях погашено заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 16 922,3 тис. грн. (95,0% суми, яка стала причиною дестабілізації стану СТВ – 17 808,6 тис. грн.), у тому числі у січні-травні 2018 року 1754,6 тис. грн. Перебуває у стадії вирішення питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на суму 886,3 тис. грн. (5,0%).

Окрім того, у січні-травні 2018р. погашено борг з заробітної плати, утворений після взяття на облік випадків дестабілізації стану СТВ на суму 4693,0 тис. грн. Таким чином, з початку року станом на 01.06.2018р. загальна сума погашеної заборгованості з заробітної плати в результаті врегулювання випадків дестабілізації складає 6447,6 тис. грн.

Аналітика | Переглядів: 4 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-13 | Коментарі (0)

Відділення НСПП в Львівській області продовжує роботу щодо підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні

Соціальний діалог на сьогодні є ключовим елементом соціального партнерства, досягнення узгоджених рішень сторонами діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з питань регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

Серед основних принципів, відповідно до яких здійснюється соціальний діалог Законом України "Про соціальний діалог в Україні" визначено принцип репрезентативності і правоможності сторін та їх представників.

Відповідно до ст. 15 Закону України  "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", ст. ст. 6, 7 Закону України "Про соціальний діалог в Україні" та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.2011 № 73, відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) продовжує проводити роботу з питань оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні.

Згідно вимог ст. 7  Закону України “Про соціальний діалог в Україні" підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців здійснюється один раз на п’ять років для отримання права на участь у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.

З метою подальшого проведення роботи з питань оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні Відділенням постійно проводяться робочі зустрічі та надаються відповідні роз’яснення та консультації представникам суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.

У результаті проведеної роботи у січні-травні поточного року підтвердили свою репрезентативність Львівська територіальна організація Профспілки працівників вугільної промисловості України, Львівське обласне об'єднання організацій роботодавців, Львівська обласна організація профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Асоціація промисловців, підприємців і роботодавців Стрийщини.

У зв’язку із закінченням 5-річного терміну з моменту проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності, Відділенням надано роз’яснення щодо процедури підтвердження репрезентативності керівництву Львівської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України, якою у даний час готуються відповідні документи.

 Також в ході проведеного діалогу з представниками суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців були обговорені питання щодо подальшої взаємодії та вжиття спільних заходів, спрямованих на поліпшення стану соціально-трудових відносин, забезпечення здійснення соціального діалогу, сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню у підприємствах, установах та організаціях області.

Інформації, Статті, Публікації | Переглядів: 6 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-13 | Коментарі (0)

Прийнято рішення примирної комісії з розгляду колективного трудового спору (конфлікту) у навчально-виховних закладах м. Нового Роздолу

За сприяння відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) 31 травня 2018 року  у залі примирних процедур Відділення  проведено третє засідання примирної комісії з розгляду та вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між Новороздільською міською організацією профспілки працівників освіти і науки України та відділом освіти Новороздільської міської ради під головуванням заступника начальника Відділення Н. Карвацької.

Вимоги найманих працівників 10-ти навчально-виховних закладів м. Нового Роздолу, інтереси яких представляє Новороздільська міська організація профспілки працівників освіти і науки України стосуються виплати винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, допомоги на оздоровлення обслуговуючому персоналу, відрахування коштів профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу та виділення коштів на виконання заходів з охорони праці.

У розгляді колективного трудового спору взяли участь члени примирної комісії від Новороздільської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Серафим А.А., Корчемна М.З., Качала М.Б. та від відділу освіти Новороздільської міської ради Панчишин Г.Ю., Шальвіра Г.І., Коник Г.С., а також перший заступник голови Новороздільської міської ради Лепкий М.П., заступник директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Гайдук І.Г., правовий інспектор праці Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, незалежний посередник НСПП Малярчин М.В.

Колективний трудовий спір розглядався за участю незалежного посередника НСПП, про що було укладено відповідну угоду.

У ході роботи примирної комісії заступником начальника Відділення з метою зближення позицій сторін та винесення рішення по суті спору ініціювались пропозиції щодо шляхів вирішення вимог найманих працівників та надавались роз’яснення положень чинного законодавства.

На засіданні примирної комісії 07.02.2018 було прийнято рішення по першій вимозі щодо виплати винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, друга вимога щодо виплати допомоги на оздоровлення обслуговуючому персоналу вирішена та відповідно до розпорядження НСПП від 16.02.2018 № 070-р знята з реєстрації.

Предметом розгляду на засіданні примирної комісії 31.05.2018 була третя та четверта вимоги найманих працівників щодо відрахування коштів профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу та виділення коштів на виконання заходів з охорони праці.

По результатах розгляду колективного трудового спору (конфлікту), після заслуховування аргументів та доводів сторін колективного трудового спору, інформації Відділення, представників департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, Новороздільської міської ради, незалежного посередника, по третій вимозі найманих працівників примирною комісією прийнято рішення рекомендувати Новороздільській міській раді за підсумками виконання міського бюджету за І півріччя 2018 року, додаткових надходжень або шляхом розподілу залишкових коштів міського бюджету відрахувати первинним профспілковим організаціям Новороздільської міської організації профспілки працівників освіти і науки України кошти у розмірі 0,05% фонду оплати праці за 2017р. на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу згідно ст. 250 КЗпП України, ст. 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

Враховуючи виділені кошти на заходи з охорони праці на 2018р., по четвертій вимозі найманих працівників примирною комісією прийнято рішення вважати цю вимогу виконаною і звернутися до НСПП про зняття її з реєстрації та рекомендувати Новороздільській міській організації профспілки працівників освіти і науки України відповідно до ст. 259 КЗпП України, ст. 21 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці та відповідними витратами на ці заходи.

У зв’язку з прийняттям погодженого рішення примирна комісія припинила свою роботу. Відділення і надалі сприятиме вирішенню даного колективного трудового спору та здійснюватиме посередництво в реалізації рішення примирної комісії.


Участь відділення НСПП в Львівській області у засіданні обласної комісії з погашення заборгованості із виплати заробітної плати

30 травня 2018 року відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), у якому взяла участь заступник начальника відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) Н. Карвацька.

Згідно порядку денного на засіданні Комісії розглянуто два питання, а саме: щодо погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

На початку засідання Комісії представниками департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації поінформовано, що станом на 01.05.2018  загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати у підприємствах, організаціях, установах області за статистичними даними становила 76,6 млн. грн. та у порівнянні з початком року зменшилась на 6,1 млн. грн. (7,4%).

В цілому по області, станом на 01.05.2018 своєчасно не виплачують заробітну плату на 49 підприємствах, що на 1 підприємство менше, ніж станом на 01.01.2018. Упродовж січня – квітня поточного року повністю ліквідували борг із заробітної плати 23 підприємства області, зменшення заборгованості відбулось на 11 підприємствах, проте на 18 підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась.

 На засіданні Комісії розглянуто стан погашення боргу з заробітної плати у Львівському казенному експериментальному підприємстві засобів пересування і протезування, Комунальній 5-й стоматологічній поліклініці м. Львова, філії концерну "Техновоєнсервіс" "Львівський автомобільний ремонтний завод", КП "Бориславводоканал",  ЗАТ "Будівельне підприємство № 16 "Оздоббуд", ДП геодезії, картографії та кадастру в Західному регіоні. Загальна сума заборгованості з заробітної плати у зазначених підприємствах становить 6,1 млн. грн.

Стан соціально-трудових відносин Львівському казенному експеримен-тальному підприємстві засобів пересування і протезування  перебуває на обліку Відділення з приводу невиплати заборгованої заробітної плати та забезпечення своєчасної виплати заробітної плати відповідно до вимог ст. 115 КЗпП України, ст. 24 Закону України "Про оплату праці". Відповідно до вжитих заходів борг з виплати заробітної плати, що виник у листопаді минулого року погашено, однак у зв’язку із наявною поточною заборгованістю із заробітної плати, Відділення продовжуватиме здійснювати моніторинг стану соціально-трудових відносин у підприємстві з метою запобігання виникнення колективного трудового спору (конфлікту).

За підсумками засідання Комісії прийнято відповідне протокольне рішення щодо вжиття конкретних заходів по погашенню заборгованості із виплати заробітної плати.

Результати роботи Комісії враховані Відділенням при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин у підприємствах, установах, організаціях області та визначено подальші заходи з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

Новини | Переглядів: 4 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-13 | Коментарі (0)

Проведено узгоджувальну зустріч з приводу загострення стану соціально-трудових відносин у Львівському обласному клінічному психоневрологічному диспансері

21.05.2018 у відділенні НСПП в Львівській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч з головою профспілкового комітету Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер" (далі – Диспансер) М. Луцишин щодо стану соціально-трудових відносин у Диспансері.

Головою профспілкового комітету Диспансеру зазначено, що стан соціально-трудових відносин в медичному закладі є вкрай напружений у зв’язку з інформацією про реорганізацію Диспансеру шляхом приєднання до Львівської обласної психіатричної лікарні. Трудовий колектив Диспансеру вимагає зберегти робочі місця працівників Диспансеру та не допустити ліквідації медичного закладу, який має значні передові напрацювання в галузі психіатрії.  

Відділенням внесено установу до Бази даних конфліктогенних підприємств, взято на облік стан соціально-трудових відносин у медичній установі та надано голові профспілкового комітету Диспансеру рекомендації та роз’яснення щодо вирішення вимог найманих працівників у правовому полі.

Відділенням також обговорено стан соціально-трудових відносин у Диспансері з керівництвом Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України та визначено заходи з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин у Диспансері.

Відділення у взаємодії з профспілками, іншими зацікавленими органами продовжуватиме здійснювати моніторинг стану соціально-трудових відносин у Диспансері.

Новини | Переглядів: 4 | Додав: NSPP | Дата: 2018-06-01 | Коментарі (0)

Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz