ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [52]
Інформація про відділення [166]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [19]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Дотримання державних соціальних гарантій – запорука стабільності соціально-трудових відносин

Дотримання державних соціальних гарантій – запорука стабільності соціально-трудових відносин

О. Федик, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Львівській області

08 квітня 2015 року відбулося розширене засідання Сихівської районної у місті Львові комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти і своєчасності сплати податків та єдиного соціального внеску (далі – Комісія) за участю представників відділення НСПП в Львівській області, Львівського міського центру зайнятості, державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова, Управління Пенсійного фонду України у Сихівському районі, територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області, прокуратури Сихівського району м. Львова, керівників окремих підприємств, організацій та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з метою забезпечення координації заходів НСПП та органів місцевого самоврядування у питаннях сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів, їх своєчасному вирішенню відділення НСПП в Львівській області відповідно до розпорядження Львівського міського голови залучене до участі у засіданнях комісій з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати та забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, що проводяться районними адміністраціями Львівської міської ради.

На засіданні Сихівської районної у місті Львові Комісії 08 квітня 2015 року розглянуто соціально-економічну ситуацію у ТзОВ "ТМС" (будівництво) щодо заборгованості з заробітної плати. За повідомленням керівника, заборгованість з виплати заробітної плати ліквідована, в даний час у підприємстві поточна заробітна плата виплачується вчасно та у повному обсязі. Однак, прогнозується періодичне виникнення заборгованості, яке обумовлене відсутністю замовлень та значним подорожчанням будівельних матеріалів. Членами Комісії було виокремлено проблемні питання та визначено шляхи їх вирішення.

Також на засіданні Комісії заслухано фізичних осіб-підприємців, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб. Підприємці надали пояснення стосовно причин недотримання законодавства про працю щодо законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, формування системи оплати праці, міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). Членами Комісії надано роз’яснення керівникам підприємств, підприємцям про дотримання вимог Кодексу законів про працю України та Закону України "Про оплату праці" у питаннях оплати праці найманих працівників.

Всього з початку поточного року на 11 засіданнях Комісії заслухано 77 осіб (фізичних осіб-підприємців, керівників підприємств, установ, організацій Сихівського району м. Львова), у тому числі 17 – з питань ліквідації боргів із заробітної плати та 60 – з питань легалізації виплати заробітної плати. Відповідно до здійсненого відділенням НСПП аналізу загальна сума боргу з виплати заробітної плати у підприємствах, установах, організаціях Сихівського району міста Львова має тенденцію до зростання і за останніми статистичними даними станом на 01.03.2015 року становила 454,0 тис. грн. У порівнянні до даних станом на 01.01.2015 року відбулося нарощення заборгованості на 73,4 тис. грн. (19,3%).

Питання розглянуті на засіданні Комісії будуть враховані відділенням НСПП в Львівській області при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях міста Львова з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2015-04-09)
Переглядів: 148 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz