ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [51]
Інформація про відділення [166]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [19]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Інформація про Прогноз розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у I півріччі 2018 року в Львівській о

Інформація про Прогноз розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у I півріччі 2018 року в Львівській області

Відповідно до чинного законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та здійснення аналітично-інформаційної діяльності відділенням НСПП в Львівській області (далі – Відділення) в межах повноважень, визначених Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" здійснено прогнозування розвитку та можливих змін соціально-трудових відносин (далі – СТВ) із урахуванням наявних об'єктивних та суб'єктивних причин, ймовірності виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К)) на виробничому, територіальному рівнях в області, попередження страйків, акцій соціального протесту у І півріччі 2018 року.

При прогнозуванні розвитку стану СТВ враховано основні соціально-економічні показники галузей економіки області, результати моніторингу стану СТВ у підприємствах установах, організаціях, динаміку кількості КТС (К), випадки ускладнення стану СТВ, акції соціального протесту, причини їх виникнення, зміст вимог, що висувалися найманими працівниками.

Здійснений аналіз за 10 місяців 2017 року показав, що економічна ситуація в області покращилася порівняно з відповідним періодом минулого року. Так, приріст промислового виробництва зріс на 4,1%, сільського господарства – 4,8%, роздрібного товарообороту – 12,4%, експорт зріс на 25,5%, проте, економічна ситуація все ще залишається складною, що негативно впливає на стан СТВ у трудових колективах.

У результаті проведеного прогнозування, встановлено, що основними причинами загострення стану СТВ та виникнення КТС (К) у І півріччі 2018р. залишатимуться:

— заборгованість з виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати;

— застосування вимушеної неповної зайнятості шляхом надання відпусток без збереження заробітної плати, переведення працівників на неповний робочий час;

— низькі розміри заробітної плати, невідповідність тарифних ставок (посадових окладів) вимогам чинного законодавства, Генеральної, галузевих, територіальних угод;

— порушення міжпосадових і міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці;

— вивільнення найманих працівників;

— невиконання вимог з охорони праці, незабезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту.

Зокрема, у І півріччі 2018р. прогнозується ускладнення ситуації у вугільній галузі у разі нереалізації Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", невиконання вимог шахтарів насамперед щодо своєчасної виплати заробітної плати та недопущення заборгованості з неї, забезпечення засобами індивідуального та колективного захисту. Разом з тим, стабілізації ситуації сприятиме виконання роботодавцем рішення примирної комісії від 12.04.2016 прийняте по результатах розгляду КТС (К) між Львівською територіальною організацією Профспілки працівників вугільної промисловості України та ДП "Львіввугілля".

На підприємствах житлово-комунального господарства області зберігатиметься певна негативна тенденція у зв'язку з відсутністю позитивних структурних змін у діяльності підприємств галузі, значною дебіторською заборгованістю за надані житлово-комунальні послуги, невідповідністю діючих тарифів фактичним витратам за надані послуги; неефективністю та енергозатратністю виробництва, що призводить до порушень термінів виплати заробітної плати та виникнення заборгованості з неї.

Залишається невирішеною проблема розподілу коштів за послуги теплопостачання, що призводить до скрутного фінансово-економічного становища теплопостачальних організацій та значних боргів з виплати заробітної плати.

У галузі освіти можливе ускладнення стану СТВ у І півріччі 2018р., передусім з причин недотримання термінів виплати заробітної плати, запланованих заходів щодо реорганізації установ з наступним скороченням працівників, у разі незабезпечення відповідними обсягами видатків освітньої субвенції та додаткової дотації з державного бюджету обласним, міським, районним бюджетам та бюджетам об’єднаних територіальних громад на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання загальноосвітніх та деяких інших навчальних закладів, недостатності коштів місцевих бюджетів.

Ймовірним є ускладнення стану СТВ у зв’язку з незабезпеченістю місцевих бюджетів фінансовим ресурсом на виплату заробітної плати обслуговуючому та технічному персоналу закладів загальної середньої освіти, працівникам закладів дошкільної та позашкільної освіти у Радехівському, Старосамбірському, Турківському районах.

Ускладнення стану СТВ у І півріччі 2018р. також можливе у галузі охорони здоров'я через недостатнє фінансування медичної галузі, зокрема недостатні обсяги медичної субвенції, низький рівень оплати праці, порушення міжпосадових та міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці, застосування вимушеної неповної зайнятості шляхом надання відпусток без збереження заробітної плати, переведення працівників на неповний робочий час та заплановані заходи з реорганізації установ з наступним скороченням працівників.

Враховуючи прогнозні висновки, Відділення і надалі здійснюватиме заходи, спрямовані на поліпшення СТВ, вирішення КТС(К), своєчасне врегулювання випадків дестабілізації між сторонами СТВ з метою запобігання виникненню КТС(К), насамперед у тих галузях економіки, стосовно яких у Прогнозі зроблені відповідні застереження.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2018-01-23)
Переглядів: 41 | Теги: Інформація про Прогноз розвитку соц, виникнення колективних трудових спо | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz