ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [39]
Інформація про відділення [149]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [14]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області у грудні 2013 року
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області у грудні 2013 року

Упродовж  2013 року відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області сприяло вирішенню 23 колективних трудових спорів (3 – на територіальному, 20 – на виробничому рівнях), участь в яких брали 10586 працівників 54 суб'єктів господарювання. Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу суб'єктів господарювання, де мають місце згадані спори, – 17313 осіб.

У результаті заходів, здійснених відділенням НСПП в Львівській області у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 12622,0 тис. грн., або 72,4% від загальної суми боргу (17440,1 тис. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

У 2013 році відділенням НСПП в Львівській області було проведено 105 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню, зокрема 82 узгоджувальні зустрічі, 23 засідання примирної комісії.

Вимоги щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та своєчасної виплати поточної заробітної плати висувалися в 9 колективних трудових спорах (39,1% від їх загальної кількості).

Всього у зазначених 23 спорах найманими працівниками було висунуто 54 вимоги, з них найбільша кількість щодо:

– невиконання вимог законодавства про працю – 37 (68,5%).

У 2013 році відділенням НСПП в Львівській області зареєстровано 13 колективних трудових спорів. За сприяння відділення НСПП в Львівській області вирішено та знято з реєстрації 4 колективні трудові спори (1 – на територіальному, 3 – на виробничому рівнях) та 9 вимог.

Упродовж 2013 року відділенням НСПП в Львівській області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) здійснювались заходи щодо усунення 19 чинників, які призвели до загострення стану СТВ у 117 підприємствах по 15 випадках ускладнення стану СТВ  (13 – на виробничому рівні, 2 – на територіальному рівні).

У 2013 році за сприяння відділення НСПП в Львівській області знято з обліку 6 випадків дестабілізації стану СТВ (4 – на виробничому рівні, 2 – на територіальному, у т.ч.  1 випадок переріс у колективний трудовий спір) та усунено 8 чинників дестабілізації на 107 підприємствах.

У рамках реалізації заходів щодо сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) працівники відділення НСПП в Львівській області постійно беруть участь у роботі комісій з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, де розглядаються проблемні питання виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах регіону.

   Відповідно до положень Закону України "Про соціальний діалог в Україні станом на 01.01.2014 (з врахуванням 2011 – 2012р.р.) відділенням НСПП в Львівській області визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності на територіальному рівні 14 суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, у т. ч. 9 суб'єктів сторін профспілок та 5 суб'єктів організацій роботодавців.
Категорія: Новини | Додав: NSPP (2014-01-09)
Переглядів: 247 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz