ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [89]
Аналітика [35]
Акції соціального протесту [4]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Аналітика

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області у травні 2014 року

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області у травні 2014 року

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області

Відповідно до здійсненого відділенням Національної служби посередництва і примирення в Львівській області аналізу встановлено, що одним із основних чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) продовжує залишатися заборгованість з виплати заробітної плати.

Загальна сума боргу з виплати заробітної плати у підприємствах, установах, організаціях Львівської області станом на 01.05.2014 становить 54,6 млн. грн. У порівнянні з 01.01.2014 заборгованість зросла на 6,9 млн. грн. (14,5%), а порівняно до минулого місяця відбулося зменшення суми боргу на 0,9 млн. грн.(1,6%).

Станом на 01.05.2014 в області налічується 152 підприємства-боржники з виплати заробітної плати, що на 36 підприємств більше, ніж станом на 01 січня 2014 року.

Найбільша частка боргу, а саме 76,5% припадає на економічно активні підприємства, у яких станом на 01.05.2014 заборгованість з виплати заробітної плати становить 41,8 млн. грн. На економічно неактивних підприємствах борг із виплати заробітної плати на вказану дату склав 3,9 млн. грн. або 7,1% від загальної суми заборгованості. Із загальної суми боргу з заробітної плати по області 8,9 млн. грн. або 16,3% припадає на підприємства-банкрути.

Упродовж травня 2014 року відділення НСПП в Львівській області сприяло вирішенню 17 колективних трудових спорів, з них 17 – на виробничому рівні, участь в яких брали 9,2 тис. працівників 32 суб'єктів господарювання.

У результаті заходів, здійснених відділенням НСПП в Львівській області у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 2877,2 тис. грн., або 41,5% від загальної суми боргу (6938,2 тис. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та випадків ускладнень стану СТВ.

Упродовж травня поточного року відділенням НСПП в Львівській області було проведено 8 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню: 7 узгоджувальних зустрічей, 1 засідання трудового арбітражу. Зокрема, у травні поточного року за сприяння відділення Національної служби здійснювався розгляд трудовим арбітражем колективного трудового спору між найманими працівниками ДП "Арена Львів" та ДП "Арена Львів" щодо заборгованості з виплати заробітної плати та постановлено відповідне рішення про задоволення вимоги працівників.

Вимоги щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та своєчасної виплати поточної заробітної плати висувалися в 6 колективних трудових спорах (31,6% від їх загальної кількості).

Усього у зазначених 17 спорах найманими працівниками було висунуто 38 вимоги, з них найбільша кількість щодо невиконання вимог законодавства про працю – 29 (76,3%).

Всього з початку року вирішено та знято з реєстрації 2 колективні трудові спори на територіальному рівні, участь в яких брали 984 працівники 16 закладів освіти Шевченківського району міста Львова та 423 працівники 10 навчально-виховних закладів міста Нового Роздолу Львівської області

Упродовж травня поточного року відділенням НСПП в Львівській області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин здійснювались заходи щодо усунення 12 чинників, які призвели до загострення стану СТВ у 11 підприємствах по 11 випадках ускладнення стану СТВ.

У рамках реалізації заходів щодо сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) працівники відділення НСПП в Львівській області постійно беруть участь у роботі комісій з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, де розглядаються проблемні питання виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах регіону та шляхи їх вирішення.

Упродовж січня-травня 2014 року у провадженні відділення НСПП було 5 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, які взяті на облік відділенням Національної служби по результатах роботи комісій з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

Категорія: Аналітика | Додав: NSPP (2014-06-10)
Переглядів: 237 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz