ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [91]
Аналітика [42]
Акції соціального протесту [10]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Аналітика

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області упродовж 2014 року

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області упродовж 2014 року

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області

Упродовж 2014 року відділення НСПП в Львівській області сприяло вирішенню 21 колективного трудового спору (конфлікту) (у т. ч. 3 – на територіальному, 18 – на виробничому рівнях), участь в яких брали 10088 працівників 43 суб'єктів господарювання.

Із 50 вимог, висунутих найманими працівниками, профспілками, вирішенню яких сприяло відділення НСПП у 2014 році, найбільшу кількість становлять вимоги щодо невиконання вимог законодавства про працю – 33 або 66,0% від загальної кількості.

За сприяння відділення НСПП в Львівській області вирішено та знято з реєстрації 10 колективних трудових спорів (2 – на територіальному, 8 – на виробничому рівнях) та 19 вимог найманих працівників.

Упродовж 2014 року відділення НСПП в Львівській області здійснювало заходи по запобіганню виникнення колективних трудових спорів по 23 випадках дестабілізації стану соціально-трудових відносин (усі на виробничому рівні), учасниками яких стали 7355 працівників 23 підприємств, установ, організацій. Врегульовано 16 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, або 69,6% від загальної кількості.

Всього у результаті вирішення колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню погашено борг з виплати заробітної плати на загальну суму 16146,3 тис. грн. або 72,8% від загальної суми боргу (22188,4 тис. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

У 2014 році відділенням НСПП в Львівській області проведено 68 примирних процедур, спрямованих на вирішення колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню, зокрема 60 узгоджувальних зустрічей, 5 засідань примирних комісій та 3 засідання трудового арбітражу.

За сприяння відділення НСПП в Львівській області у 2014 році вирішено колективні трудові спори у тролейбусному депо ЛКП "Львівелектротранс", у 7 структурних підрозділах центральної міської лікарні міста Борислава, у навчально-виховних закладах міста Нового Роздолу, закладах освіти Шевченківського району міста Львова.

У даний час відділення НСПП в Львівській області продовжує сприяти вирішенню колективних трудових спорів у ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат", ДП "Арена Львів", ДП "Львіввугілля", ЛКП "Львівелектротранс", ПАТ "Львівська вугільна компанія", ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів" та інших.

Виконання прийнятих рішень по колективних трудових спорах забезпечується відділенням НСПП в Львівській області при активній взаємодії з органами прокуратури області, галузевими департаментами облдержадміністрації, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Територіальною державною інспекцією з питань праці у Львівській області.

З метою удосконалення форм і методів роботи, оперативного реагування на кожний випадок виникнення трудових конфліктів та соціальної напруги у підприємствах, організаціях, установах області відділенням НСПП активізовано роботу постійно діючої "гарячої лінії" відділення, яка функціонує і у вихідні дні в режимі мобільного зв'язку.

Відділення НСПП в Львівській області відповідно до компетенції упродовж 2014 року продовжувало здійснювати моніторинг акцій соціального протесту, надавати роз'яснення сторонам соціального діалогу щодо врегулювання розбіжностей та спрямовувати конфліктні ситуації виключно в правове русло.

Упродовж 2014 року найманими працівниками підприємств, установ, організацій області проведено 11 акцій соціального протесту, пов'язаних з ускладненням стану соціально-трудових відносин, у яких взяли участь понад 3 тисячі найманих працівників 70 підприємств, установ, організацій області. Вказані акції соціального протесту були проведені найманими працівниками ПАТ "Львівська вугільна компанія", ДП "Львіввугілля", ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат", ПАТ "Іскра", педагогічними працівниками закладів освіти Дрогобицького району. У 10 акціях соціального протесту (90,9% від загальної кількості) найманими працівниками висувались вимоги щодо погашення боргу з заробітної плати. Таким чином, основною найбільш поширеною причиною протестної активності найманих працівників є порушення чинного законодавства з праці, зокрема щодо погашення боргу з заробітної плати.

Важливим напрямом роботи відділення НСПП в Львівській області є реалізація положень статей 6, 7 Закону України "Про соціальний діалог в Україні" щодо здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.

Станом на 01.01.2015 визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності 15 суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, у т. ч. 10 суб'єктів сторін профспілок та 5 суб'єктів організацій роботодавців, які отримали свідоцтва про визнання репрезентативними.

Відділенням НСПП в Львівській області упродовж 2014 року прийнято на особистому прийомі 229 громадян, сторін соціально-трудових відносин, надано відповідні роз'яснення, консультації та рекомендації, методичні матеріали з питань трудового законодавства та порядку вирішення трудових спорів.

З метою сприяння зниженню соціальної напруги, конструктивного вирішення колективних трудових конфліктів, пов'язаних з обмеженням законних прав та інтересів працівників, зокрема у випадках реорганізації, приватизації, санації, реструктуризації, банкрутства підприємств у звітному періоді відділенням НСПП в Львівській області проведено "круглі столи", наради, виступи на засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

З ініціативи відділення НСПП в Львівської області укладено Угоди про взаємодію і співпрацю відділення НСПП з Об'єднанням профспілок Львівщини, Львівським обласним об'єднанням організацій роботодавців, Територіальною державною інспекцією з питань праці у Львівській області та здійснюються заходи щодо їх реалізації.

Категорія: Аналітика | Додав: NSPP (2015-01-20)
Переглядів: 204 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz