ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [89]
Аналітика [35]
Акції соціального протесту [4]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Аналітика

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області упродовж січня-липня 2014 року

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області упродовж січня-липня 2014 року

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області

На виконання завдань і функцій НСПП упродовж січня-липня 2014 року відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області сприяло вирішенню 19 колективних трудових спорів (17 на виробничому рівні, 2 на територіальному рівні) з 45 вимогами найманих працівників. Учасниками 19 колективних трудових спорів були працівники 32 підприємств, установ, організацій області.

Відповідно до здійсненого відділенням НСПП в Львівській області аналізу встановлено, що одним із основних чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин продовжує залишатися заборгованість з виплати заробітної плати.

Переважна більшість вимог, висунутих найманими працівниками у вищезазначених спорах, стосувалася невиконання вимог законодавства про працю (30 вимог – 66,7%). Решта вимог найманих працівників стосувалась виконання колективного договору, угоди (12 вимог – 26,7%), встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту (2 вимоги – 4,4%) і укладення або зміни колективного договору, угоди (1 вимога – 2,2%). Із загальної кількості вимог, вирішенню яких відділення НСПП в Львівській області сприяло упродовж січня-липня 2014 року, 6 вимог стосувалися своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

У січні-липні 2014 року, за сприяння відділення Національної служби, у зв’язку з вирішенням знято з реєстрації 9 колективних трудових спорів, що становить 47,4% від їх загальної кількості, 10 КТС перебувають у стадії вирішення.

Упродовж зазначеного періоду відділення Національної служби сприяло врегулюванню 21 випадку дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 21 підприємстві Львівської області, з них: 12 – на державних, 5 – на приватних, 4 – на комунальних (усі – на виробничому рівні). З 21 випадку дестабілізації стану СТВ 20 випадків або 95,2% від загальної кількості виникло з приводу невиплати заборгованої заробітної плати.

Упродовж січня-липня 2014 року вирішено та знято з обліку 8 випадків дестабілізації стану СТВ, перебувають у стадії вирішення 13 випадків дестабілізації.

Упродовж січня-липня поточного року за координацією відділення НСПП було проведено 44 примирні процедури, спрямовані на сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню: 3 засідання трудового арбітражу, 1 засідання примирної комісії та 40 узгоджувальних зустрічей (засідань) представників сторін конфліктів.

У результаті вжитих заходів по запобіганню виникнення та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) погашено борг із заробітної плати на суму 3526,4 тис. грн. (44,5% від загальної суми заборгованості), перебуває у стадії вирішення питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на суму 4392,5 тис. грн.

За станом на 01.08.2014 у Базі даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності перебуває 26 підприємств регіону, з них по 19 (73,1% із загальної кількості) підприємствах відділенням НСПП здійснюються заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів, по 6 (23,1%) підприємствах зареєстровано колективні трудові спори.

У липні поточного року у зв'язку з загостренням стану соціально-трудових відносин відділенням Національної служби внесено 9 райавтодорів області до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності. У даний час відділенням НСПП в Львівській області здійснюється сприяння у врегулюванні випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин у філіях "Бродівський райавтодор", "Буський райавтодор", "Дрогобицький райавтодор", "Жидачівський райавтодор", "Жовківський райавтодор", "Кам’янка-Бузький райавтодор", "Мостиський райавтодор", "Пустомитівський райавтодор", "Турківський райавтодор" ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" з чинника дестабілізації щодо невиплати заборгованої заробітної плати.

Вищевказані Філії є виробничими підрозділами ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України". Причиною виникнення заборгованості з заробітної плати є непроведення розрахунків ДП "Львівський облавтодор" та Службою автомобільних доріг у Львівській області за виконані філіями роботи по ремонту і утриманню автомобільних шляхів. З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів відділенням НСПП в Львівській області скеровано рекомендації ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" про вжиття невідкладних заходів щодо виплати заборгованої плати працівникам філій. Окрім того, відділення Національної служби звернулось з листом до Служби автомобільних доріг у Львівській області щодо виплати боргів за 2012 рік, I півріччя 2014р. за виконані ДП "Львівський облавтодор" роботи.

З метою врегулювання конфліктних ситуацій у філіях ДП "Львівський облавтодор", визначення шляхів та заходів вирішення проблемного питання погашення боргів з заробітної плати заплановано проведення 06.08.2014 наради за участю відділення Національної служби, департаменту розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації, ДП "Львівський облавтодор", Служби автомобільних доріг у Львівській області, Львівської обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства України.

Категорія: Аналітика | Додав: NSPP (2014-08-04)
Переглядів: 260 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz