ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [90]
Аналітика [41]
Акції соціального протесту [9]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Аналітика

Підсумки роботи відділення НСПП в Львівській області за 9 місяців 2017 року

Підсумки роботи відділення НСПП в Львівській області

за 9 місяців 2017 року

З метою визначення комплексу необхідних заходів щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів та сприяння своєчасному їх вирішенню правовим шляхом, вироблення пропозицій щодо поліпшення соціально-трудових відносин (далі – СТВ), усунення соціальної напруги в трудових колективах, відділенням НСПП в Львівській області (далі – Відділення)  проаналізовано результати роботи за 9 місяців 2017 року.

На виконання завдань і функцій НСПП упродовж 9 місяців 2017 року Відділення сприяло вирішенню 51 колективному трудовому спору (конфлікту) (даліКТС(К)), з них 48 – на виробничому рівні, 3 – на територіальному рівні. Безпосередніми учасниками зазначених спорів стали 12322 наймані працівники 53 підприємств, установ, організацій області.

Загалом у зазначених КТС(К) найманими працівниками було висунуто 118 вимог, з яких: 82 або 69,5% від загальної кількості – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 16 (13,5%) – щодо виконання колективного договору, угоди; 14 (11,8%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 6 (5,1%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

Окрім того, у зазначеному періоді Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникнення КТС(К) по 10 випадках ускладнення стану СТВ та моніторинг стану СТВ у конфліктогенних підприємствах, організаціях та установах області.

Упродовж 9 місяців 2017 року у системі Бази даних підприємств, що відзначились підвищеним рівнем конфліктогенності Відділенням здійснюється моніторинг на 20 підприємствах, установах, організаціях області, на яких проведена відповідна рекомендаційно-роз'яснювальна робота. Із 20 підприємств, 4 (20% від загальної кількості) було взято на облік з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню КТС(К), зареєстровано 7 КТС(К) – 35% на 24 підприємствах.

Усього за 9 місяців 2017 року за сприяння та координації Відділення було проведено 170 примирних процедур, спрямованих на вирішення КТС(К) та запобігання їх виникнення, у т.ч. 28 засідань примирних комісій та 125 узгоджувальних зустрічей.

У результаті здійснених заходів у зазначеному періоді врегульовано та знято з реєстрації 11 КТС(К).

У рамках реалізації заходів щодо врегулювання КТС(К) та запобігання їх виникнення Відділенням взято участь у 25-ти засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

У зазначеному періоді Відділенням розглянуто 126 звернень (порушено 141 питання) від фізичних та юридичних осіб, сторін СТВ, представників об'єднань громадян, з них: письмових –  5 (4,0% від загальної кількості); усних91 (72,2%); звернень на "гарячу лінію" – 30 (23,8%).

Відділенням відповідно до компетенції упродовж 9 місяців 2017 року було здійснено моніторинг акцій соціального протесту, надано роз’яснення сторонам соціального діалогу щодо врегулювання розбіжностей.

Упродовж 9 місяців 2017 року найманими працівниками підприємств, установ, організацій області проведено 8 акцій соціального протесту, пов'язаних з ускладненням стану соціально-трудових відносин, у яких взяли участь 1373 наймані працівники Комунальних 3-ї, 4-ї, 5-ї стоматологічних поліклініках м. Львова, Дрогобицької гімназії ім. Богдана Лепкого, Комунального закладу "Самбірська центральна районна лікарня", Криницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

За сприяння Відділення та за участю органів влади, профспілок упродовж 9 місяців 2017 року вирішено колективні трудові спори (конфлікти) у Середній загальноосвітній школі № 4 I-III ступенів м. Самбора, Дрогобицькому професійному політехнічному ліцеї, Самбірській школі-ліцеї ім. А. Струся, ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" (щодо відновлення виробничої діяльності), закладах освіти м. Нового Роздолу та інші. Продовжується розгляд та вирішення КТС(К) у ДП "Львіввугілля", ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" (щодо виплати заборгованої заробітної плати), закладах охорони здоров'я міст Дрогобича та Стебника, ЛКП "Львівелектротранс", Центральній міській лікарні м. Борислава та інших.

По результатах здійсненого аналізу Відділенням констатується, що першочергової уваги вимагає ситуація зі стану соціально-трудових відносин у переробній та добувній промисловості, охороні здоров'я. Напруженим є стан соціально-трудових відносин у закладах житлово-комунального господарства.

Важливим напрямом роботи Відділення упродовж 9 місяців п. р. була реалізація Закону України "Про соціальний діалог в Україні" щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) сторін соціального діалогу. Відповідно до рішень Відділення станом на 01.10.2017 визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності (підтвердили репрезентативність) на територіальному рівні 3 суб'єкти сторін профспілок.

Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС(К), запобігання  їх виникненню та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

Категорія: Аналітика | Додав: NSPP (2017-10-04)
Переглядів: 41 | Теги: Підсумки роботи відділення НСПП в Л | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz