ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [91]
Аналітика [42]
Акції соціального протесту [10]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Аналітика

Результати роботи відділення НСПП в Львівській області у І півріччі 2017 року

Результати роботи відділення НСПП в Львівській області

у І півріччі 2017 року

 

Упродовж І півріччя 2017 року діяльність відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) була спрямована на виконання завдань та функцій, визначених Законами України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про соціальний діалог в Україні" та нормативно-правовими актами НСПП.

Відділенням проводився системний моніторинг стану і динаміки соціально-трудових відносин (далі – СТВ) у галузях економіки та у трудових колективах області. У окремих із них спостерігалося ускладнення стану СТВ і виникнення соціального напруження через наявність дестабілізаційних чинників. Відділення своєчасно реагувало на ці ускладнення та проводило комплекс заходів для їх усунення, що сприяло вирішенню вимог найманих працівників, зменшенню соціальної напруги, врегулюванню конфліктів правовим шляхом з метою реалізації конституційних прав та гарантій найманих працівників.

Упродовж І півріччя 2017 року Відділення сприяло вирішенню 24 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі ‑ КТС(К)), з них 21 – на виробничому рівні, 3 – на територіальному рівні. Безпосередніми учасниками зазначених спорів стали 11863 наймані працівники 52 підприємств, установ, організацій області.

Загалом у зазначених КТС(К) найманими працівниками було висунуто 64 вимоги, з яких: 28 або 43,7% від загальної кількості – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 16 (25%) – щодо виконання колективного договору, угоди; 14 (21,9%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 6 (9,4%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

Окрім того, у зазначеному періоді Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникнення КТС(К) по 9 випадках ускладнення стану СТВ та моніторинг стану СТВ у конфліктогенних підприємствах, організаціях та установах області.

Упродовж І півріччя 2017 року у системі Бази даних підприємств, що відзначились підвищеним рівнем конфліктогенності Відділенням здійснюється моніторинг на 17 підприємствах, установах, організаціях області, на яких проведена відповідна рекомендаційно-роз'яснювальна робота.

Усього у І півріччі 2017 року за сприяння та координації Відділення було проведено 85 примирних процедур, спрямованих на вирішення КТС(К) та запобігання їх виникнення, у т.ч. 3 засідання примирних комісій та 82 узгоджувальні зустрічі.

У результаті здійснених заходів у зазначеному періоді врегульовано та знято з реєстрації 9 КТС(К).

У рамках реалізації заходів щодо врегулювання КТС(К) та запобігання їх виникнення Відділенням взято участь у 16-ти засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

У зазначеному періоді Відділенням розглянуто 80 звернень (порушено 89 питань) від фізичних та юридичних осіб, сторін СТВ, представників об'єднань громадян, з них: письмових –  5 (6,2% від загальної кількості); усних – 60 (75,0%); звернень на "гарячу лінію" – 15 (18,8%).

Відділенням здійснювались також заходи щодо забезпечення реалізації Закону України "Про соціальний діалог в Україні", відповідно до якого на НСПП покладено функції щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) сторін соціального діалогу. Відповідно до рішень Відділення упродовж І півріччя п. р. визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності (підтвердили репрезентативність) на територіальному рівні 3 суб'єкти сторін профспілок.

  Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС(К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

Категорія: Аналітика | Додав: NSPP (2017-07-11)
Переглядів: 50 | Теги: Результати роботи відділення НСПП в | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz