ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [89]
Аналітика [33]
Акції соціального протесту [4]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Аналітика

Відділенням НСПП в Львівській області проаналізовано результати роботи за 9 місяців 2014 року

Відділенням НСПП в Львівській області проаналізовано результати роботи за 9 місяців 2014 року

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області

З метою визначення комплексу необхідних заходів щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів та сприяння своєчасному їх вирішенню правовим шляхом, вироблення пропозицій щодо поліпшення соціально-трудових відносин, усунення соціальної напруги в трудових колективах, відділенням Національної служби посередництва і примирення в Львівській області проаналізовано результати роботи відділення за 9 місяців 2014 року.

На виконання завдань і функцій Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) упродовж 9 місяців 2014 року відділення НСПП в Львівській області сприяло вирішенню 19 колективних трудових спорів (17 на виробничому рівні, 2 на територіальному рівні), у яких найманими працівниками було висунуто 45 вимог. Учасниками 19 колективних трудових спорів були 9,2 тисячі працівників 32 підприємств, установ, організацій області.

Упродовж вказаного періоду за сприяння відділення НСПП в Львівській області вирішено 9 колективних трудових спорів, що становить 47,4% від їх загальної кількості, 10 колективних трудових спорів перебувають у стадії вирішення. Вирішено колективні трудові спори у закладах освіти Шевченківського району міста Львова, у навчально-виховних закладах міста Нового Роздолу, у 7 структурних підрозділах центральної міської лікарні міста Борислава.

На останній стадії вирішення перебуває колективний трудовий спір між найманими працівниками та ДП "Арена Львів", що був зареєстрований НСПП 19.11.2013 року. За сприяння відділення НСПП в Львівській області розгляд колективного трудового спору здійснювався за участю представників Міністерства молоді та спорту України, Львівської облдержадміністрації, Львівської міської ради, профспілок. По результатах позасудового розгляду спору у трудовому арбітражі працівникам ДП "Арена Львів" погашено 86,7% заборгованості із заробітної плати.

Окрім того, завдяки реалізації фахового рішення трудового арбітражу, в якому було визначено конкретні заходи, зокрема щодо сприяння відповідних органів у ефективному використанні стадіону "Арена Львів", проведенні спортивних, екскурсійних та інших масових заходів на базі цієї спортивної споруди, забезпеченні належного транспортного сполучення зі стадіоном, в комплексі дало змогу якісно покращити результати роботи ДП "Арена Львів", суттєво погасити борги з заробітної плати, усунути соціальну напругу в трудовому колективі.

У стадії вирішення перебувають колективні трудові спори у ДП "Львіввугілля", ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів", ЛКП "Львівелектротранс", ПАТ "Львівська вугільна компанія". По вказаних колективних трудових спорах (конфліктах) відділенням НСПП в Львівській області у взаємодії зі сторонами спорів, іншими зацікавленими органами, визначено ряд необхідних на даному етапі заходів з метою вирішення вимог найманих працівників.

Упродовж 9 місяців 2014 р. відділення Національної служби сприяло врегулюванню 22 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), з них вирішено 9 випадків дестабілізації стану СТВ (40,9% із загальної кількості), перебувають у стадії вирішення 13 випадків дестабілізації стану СТВ (59,1%).

У січні – вересні 2014 року за координацією відділення НСПП було проведено 54 примирні процедури, спрямовані на сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню: 3 засідання трудового арбітражу, 2 засідання примирної комісії та 49 узгоджувальних зустрічей (засідань) представників сторін конфліктів.

У результаті вжитих заходів по запобіганню виникнення та сприяння вирішенню колективних трудових спорів погашено борг із заробітної плати на суму 5,5 млн. грн. (69,0% від загальної суми заборгованості з заробітної плати, що була предметом трудових спорів та випадків дестабілізації стану СТВ). Окрім того, найманим працівникам погашено на суму понад 270 тис. грн. заборгованих коштів по відрядженнях, виплачено освітянам грошові винагороди за сумлінну працю, відповідні доплати тощо.

По результатах здійсненого аналізу відділенням НСПП в Львівській області констатується, що першочергової уваги вимагає ситуація зі стану соціально-трудових відносин у галузі освіти, вугільної промисловості, дорожньої галузі області. Напруженим є стан соціально-трудових відносин у закладах освіти області. У зв'язку з заходами, що проводяться у державі по економії коштів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації педагогічні працівники установ освіти області вимагають не знижувати рівень оплати праці та забезпечити дотримання трудових, соціально-економічних прав освітян.

У дорожній галузі області відділенням НСПП в Львівській області здійснюються заходи щодо сприяння врегулюванню 9 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин у філіях ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" з чинника дестабілізації щодо невиплати заборгованої заробітної плати. У результаті вжитих заходів у філіях 9 райавтодорів області упродовж липня-вересня поточного року погашено 42,7% заборгованої заробітної плати, що є предметом випадків дестабілізації стану СТВ.

Оскільки стан соціально-трудових відносин у філіях ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" продовжує залишатись складним, з ініціативи відділення НСПП у Львівській облдержадміністрації 05.09.2014 проведено нараду щодо врегулювання випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин у філіях ДП "Львівський облавтодор" ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за участю заступника начальника відділення НСПП в Львівській області – завідувача сектора правового забезпечення Карвацької Н. П., директора департаменту розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації Лазара О. М., директора ДП "Львівський облавтодор" ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" Багрія В. І., начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області Лазаренка Ю. В., начальника головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області Могиляка П. Є., голови Львівської обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства України Кривенка Ю. А.

У результаті проведеної наради визначено першочергові заходи щодо погашення заборгованої заробітної плати у ДП "Львівський облавтодор", ефективного функціонування підприємства, збалансування доходів і витрат, належної організації праці.

Категорія: Аналітика | Додав: NSPP (2014-10-08)
Переглядів: 186 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz