ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [89]
Аналітика [35]
Акції соціального протесту [4]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Практика вирішення колективних трудових спорів

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області упродовж січня-серпня 2014 року

Інформація про стан соціально-трудових відносин,  колективні трудові спори (конфлікти) у Львівській області упродовж січня-серпня 2014 року

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області

На виконання завдань і функцій НСПП упродовж січня-серпня 2014 року відділення НСПП в Львівській області сприяло вирішенню 19 колективних трудових спорів (17 на виробничому рівні, 2 на територіальному рівні) з 45 вимогами найманих працівників. Учасниками 19 колективних трудових спорів були 9,2 тисячі працівників 32 підприємств, установ, організацій області.

Переважна більшість вимог, висунутих найманими працівниками у вищезазначених спорах стосувалася невиконання вимог законодавства про працю (30 вимог – 66,7%). Решта вимог найманих працівників стосувалась виконання колективного договору, угоди (12 вимог – 26,7%), встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту (2 вимоги – 4,4%) і укладення або зміни колективного договору, угоди (1 вимога – 2,2%).

У січні-серпні 2014 року за сприяння відділення Національної служби, у зв’язку з вирішенням знято з реєстрації 9 колективних трудових спорів, що становить 47,4% від їх загальної кількості, 10 колективних трудових спорів перебувають у стадії вирішення.

Упродовж зазначеного періоду відділення Національної служби сприяло врегулюванню 21 випадку дестабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на 21 підприємстві Львівської області, з них: 12 – на державних, 5 – на приватних, 4 – на комунальних (усі – на виробничому рівні). З 21 випадку дестабілізації стану СТВ 20 випадків або 95,2% від загальної кількості виникло з приводу невиплати заборгованої заробітної плати.

Упродовж січня-серпня 2014 року вирішено та знято з обліку 8 випадків дестабілізації стану СТВ (38,1% із загальної кількості), перебувають у стадії вирішення 13 випадків дестабілізації стану СТВ (61,9%).

Упродовж січня-серпня поточного року за координацією відділення НСПП було проведено 49 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню: 3 засідання трудового арбітражу, 2 засідання примирної комісії та 44 узгоджувальні зустрічі (засідання) представників сторін конфліктів.

У результаті вжитих заходів по запобіганню виникнення та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) погашено борг із заробітної плати на суму 3742,5 тис. грн. (47,3% від загальної суми заборгованості), перебуває у стадії вирішення питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на суму 4176,4 тис. грн. (52,7% від загальної суми заборгованості).

За станом на 01.09.2014 у Базі даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності перебуває 19 підприємств області, з них в 1 (5,3% із загальної кількості) підприємстві зареєстровано колективний трудовий спір, по 16 (84,2%) підприємствах відділенням НСПП здійснюються заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів, у т. ч. у 9 філіях ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомо-більні дороги України". Стан соціальної напруги в трудових колективах філій ДП "Львівський облавтодор" продовжує залишатись критичним у зв’язку із значною заборгованістю з виплати заробітної плати за травень-липень 2014р.

Відділенням НСПП в Львівській області здійснюються заходи щодо сприяння у врегулюванні випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин у філіях "Бродівський райавтодор", "Буський райавтодор", "Дрогобицький райавтодор", "Жидачівський райавтодор", "Жовківський райавтодор", "Кам’янка-Бузький райавтодор", "Мостиський райавтодор", "Пустомитівський райавтодор", "Турківський райавтодор" ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" з чинника дестабілізації щодо невиплати заборгованої заробітної плати.

З метою врегулювання конфліктних ситуацій у філіях ДП "Львівський облавтодор", визначення шляхів та заходів вирішення проблемного питання погашення боргів з заробітної плати відділенням НСПП в Львівській області 06.08.2014 проведено узгоджувальне засідання по врегулюванню випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин у філіях ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" за участю департаменту розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації, ДП "Львівський облавтодор", Львівської обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства України. По результатах проведеного узгоджувального засідання прийнято відповідне протокольне рішення.

Оскільки стан соціально-трудових відносин у філіях ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" продовжує залишатись складним, з ініціативи відділення НСПП в Львівській області галузевим департаментом облдержадміністрації 05.09.2014 заплановано проведення наради щодо проблемних питань ДП "Львівський облавтодор" та комплексного розгляду ситуації що склалась у райавтодорах області.

Категорія: Практика вирішення колективних трудових спорів | Додав: NSPP (2014-09-04)
Переглядів: 213 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz