ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [89]
Аналітика [35]
Акції соціального протесту [4]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Практика вирішення колективних трудових спорів

Постановлено рішення трудового арбітражу з розгляду колективного трудового спору на державному підприємстві "Арена Львів" міста Львова

Постановлено рішення трудового арбітражу з розгляду колективного трудового спору на державному підприємстві "Арена Львів" міста Львова

Н. Карвацька, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення

У рамках процедури позасудового розгляду за координації та сприяння відділення НСПП в Львівській області  трудовим арбітражем 5 травня 2014 р. постановлено рішення з розгляду колективного трудового спору між найманими працівниками державного підприємства "Арена Львів" та державним підприємством "Арена Львів" (реєстраційний № 102-13/13-В).

Трудовим арбітражем розглянуто вимогу найманих працівників: "виплатити заробітну плату за червень, липень, серпень, вересень 2013 року".

Сторонами колективного трудового спору перед початком роботи трудового арбітражу було укладено угоду про обов'язкове виконання рішення трудового арбітражу.

У розгляді колективного трудового спору в трудовому арбітражі взяли участь сторони колективного трудового спору та залучені відділенням НСПП в Львівській області представники управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів Львівської облдержадміністрації, департаменту економічної політики Львівської міської ради, Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, Львівської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України.

У засіданні трудового арбітражу на запрошення Національної служби посередництва і примирення також взяли участь заступник начальника юридичного управління – начальник відділу договірно-правової роботи Міністерства молоді та спорту України Максименко Ю. Й. та заступник генерального директора Державного концерну "Спортивні арени України" Кобець М. В.

Засідання трудового арбітражу було відкрито заступником начальника відділення НСПП в Львівській області – завідувачем сектора правового забезпечення Карвацькою Н. П. та повідомлено, що Національна служба посередництва і примирення підійшла до розгляду даного колективного трудового спору всесторонньо з метою виявлення усіх причин і факторів утворення боргів з заробітної плати в ДП "Арена Львів", визначення шляхів погашення заборгованості по заробітній платі та постановлення рішення трудового арбітражу, виконання якого дасть змогу вирішити проблемні питання ДП "Арена Львів".

У ході роботи трудового арбітражу розглянуто документи, які необхідно було надати згідно рішення трудового арбітражу від 23.04.2014 та заслухано пояснення представників сторін колективного трудового спору (конфлікту) і вищезазначених органів.

Трудовим арбітражем було констатовано, що ефективна діяльність ДП "Арена Львів" залежить від вирішення питання фінансування завершення будівництва та введення в експлуатацію II-ї черги стадіону у м. Львові.

Також трудовий арбітраж прийшов до висновку, що вирішити проблему заборгованості з заробітної плати в ДП "Арена Львів" можливо шляхом прийняття урядового рішення про тимчасове спрямування коштів фінансової підтримки за рахунок коштів державного бюджету не тільки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, а й на оплату праці працівників ДП "Арена Львів".

У результаті розгляду колективного трудового спору трудовим арбітражем прийнято рішення вимогу найманих працівників державного підприємства "Арена Львів" задовольнити. Вирішено державному підприємству "Арена Львів" до 05.07.2014 погасити заборгованість з виплати заробітної плати за червень, липень, серпень, вересень 2013 р. у повному обсязі.

З метою ефективного функціонування державного підприємства рекомендовано ДП "Арена Львів" докорінно покращити управлінську діяльність щодо залучення зацікавлених споживачів та збільшення кількості спортивних, розважально-масових заходів, що проводитимуться на стадіоні.

Трудовим арбітражем рекомендовано Міністерству молоді та спорту України, Державному концерну "Спортивні арени України" зініціювати вирішення питання забезпечення фінансування завершення будівництва та введення в експлуатацію II-ї черги стадіону по вул. Стрийській – Кільцевій дорозі у м. Львові в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 № 956 "Про внесення змін до Порядку використання запозичених у 2010 році коштів для виконання завдань та заходів Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу". Окрім того, вказаним структурам рекомендовано зініціювати прийняття відповідного урядового рішення про тимчасове фінансове забезпечення функціонування ДП "Арена Львів" як бази олімпійської підготовки державної форми власності на період завершення будівництва та введення в експлуатацію II-ї черги стадіону.

Управлінню молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, управлінню архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів Львівської облдержадміністрації, Львівській міській раді трудовим арбітражем рекомендовано відповідно до повноважень здійснювати сприяння у вирішенні проблемних питань ДП "Арена Львів", зокрема щодо завершення будівництва та введення в експлуатацію II-ї черги стадіону, ефективного використання спортивної споруди, ініціювання проведення на стадіоні спортивних, розважально-масових та інших заходів.

Трудовим арбітражем рекомендовано Львівській міській раді розглянути питання та прийняти відповідні рішення щодо проведення екскурсійних, міських розважально-масових та інших заходів на базі стадіону "Арена Львів" та вирішити питання транспортного сполучення зі стадіоном по вул. Стрийській – Кільцевій дорозі у м. Львові з метою ефективного функціонування спортивної споруди в місті Львові.

У рішенні трудового арбітражу постановлено також відповідні рекомендації Головному управлінню Державної казначейської служби України у Львівській області.

По результатах роботи трудового арбітражу відділенням Національної служби наголошено, що відповідно до укладеної сторонами угоди рішення трудового арбітражу є обов'язковим для виконання. Рішення трудового арбітражу є остаточним і оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених законодавством України.

Підсумовуючи вищенаведене слід зазначити, що виконання прийнятого за сприяння Національної служби посередництва і примирення рішення трудового арбітражу дасть змогу не лише погасити наявну заборгованість з заробітної плати, а й забезпечити ефективну діяльність державного підприємства "Арена Львів" та належне функціонування спортивної споруди, збудованої до Євро 2012.

Категорія: Практика вирішення колективних трудових спорів | Додав: NSPP (2014-05-14)
Переглядів: 272 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz