ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [90]
Аналітика [41]
Акції соціального протесту [9]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Практика вирішення колективних трудових спорів

Результати діяльності відділення НСПП в Львівській області за січень-квітень 2017 року

Результати діяльності відділення НСПП в Львівській області

за січень-квітень 2017 року

Упродовж січня-квітня 2017 року відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) продовжувало здійснювати заходи, спрямовані на виконання завдань та функцій, визначених Законами України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про соціальний діалог в Україні", Положенням про НСПП та нормативно-правовими актами НСПП.

Здійснені Відділенням заходи сприяли вирішенню вимог найманих працівників, зменшенню соціальної напруги, усуненню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, врегулюванню конфліктів правовим шляхом з метою реалізації конституційних прав та гарантій найманих працівників, забезпечення соціальної стабільності в регіоні.

Відділення упродовж січня-квітня 2017 року сприяло вирішенню 24 колективних трудових спорів (конфліктів), з них 21 – на виробничому рівні, 3 – на територіальному рівні. Безпосередніми учасниками зазначених спорів стали 11863 наймані працівники 52 підприємств, установ, організацій області.

Загалом у даних 24 колективних трудових спорах найманими працівниками було висунуто 64 вимоги, з яких:  28 або 43,8% від загальної кількості – щодо невиконання вимог законодавства про працю: 16 (25%) – щодо виконання колективного договору, угоди: 14 (21,9%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту: 6 (9,3%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

Окрім того, у зазначеному періоді Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникнення колективних трудових спорів по 6 випадках ускладнення стану соціально-трудових відносин.

Усього у січні-квітні 2017 року за сприяння та координації Відділення було проведено 56 примирних процедур, спрямованих на вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникнення, у т.ч. 3 засідання примирних комісій та 53 узгоджувальні зустрічі.

У результаті здійснених заходів у зазначеному періоді врегульовано та знято з реєстрації 8 колективних трудових спорів (конфліктів).

У рамках реалізації заходів щодо врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникнення Відділенням взято участь у         10-ти засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

У зазначеному періоді Відділенням розглянуто 55 звернень від фізичних та юридичних осіб, сторін соціально-трудових відносин, представників об'єднань громадян, якими було порушено 60 питань.

Відділенням здійснювались також заходи щодо забезпечення реалізації Закону України "Про соціальний діалог в Україні", відповідно до якого на НСПП покладено функції щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) сторін соціального діалогу. Відповідно до рішень Відділення упродовж січня-квітня п.р. визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності (підтвердили репрезентативність) на територіальному рівні 3 суб'єкти сторін профспілок.

Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області.

Категорія: Практика вирішення колективних трудових спорів | Додав: NSPP (2017-05-24)
Переглядів: 48 | Теги: Результати діяльності відділення НС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz