ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [91]
Аналітика [42]
Акції соціального протесту [10]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Практика вирішення колективних трудових спорів

Соціальний діалог – шлях до вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)

Соціальний діалог – шлях до вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)

Н. Карвацька, заступник начальника відділення НСПП в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення

Соціальний діалог є важливим засобом розв'язання розбіжностей та забезпечення паритетного узгодження балансу інтересів між суб'єктами соціально-трудових відносин, передумовою досягнення нових стандартів громадянського суспільства. Механізм соціального діалогу застосовується відділенням НСПП в Львівській області (далі – Відділення) як на стадії запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) так і в процесі їх вирішення.

З метою конструктивного та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) до їх розгляду Відділенням залучаються місцеві та центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання та організації профспілок, роботодавців, народні депутати України, депутати місцевих рад.

За координації та сприяння Відділення, з залученням зацікавлених представників соціального діалогу здійснювалось врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у Львівській державній фінансовій академії (далі – ЛДФА), які виникли у липні поточного року у зв'язку з реорганізацією цього навчального закладу та набули в регіоні значного резонансу.

До розгляду колективних трудових спорів у ЛДФА Відділенням було залучено представників департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Профспілки працівників фінансово-банківських установ Львівської області.

Відповідно до законодавства про колективні трудові спори (конфлікти) та керуючись принципами соціального діалогу з метою врегулювання спорів було проведено 11 примирних процедур, зокрема 6 засідань узгоджувальних зустрічей, 5 засідань примирної комісії.

На сьогодні у результаті проведених примирних процедур за участю незалежного посередника НСПП та здійсненого Відділенням відповідного правового супроводу вимоги найманих працівників вирішено. На базі ЛДФА як окремий структурний підрозділ Львівського національного університету ім. І. Франка утворено факультет управління фінансами та бізнесу. На виконання рішень примирної комісії та рішення за результатами проведених консультацій з профспілками, науково-педагогічні працівники та учбово-допоміжний персонал ЛДФА переведено на новостворений факультет управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету ім. І. Франка. Відповідно до вимог найманих працівників при проведенні реорганізації ЛДФА збережені робочі місця, скорочення чисельності працівників не проводилось.

У зв’язку з вирішенням вимог найманих працівників, сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) 06.10.2015 укладено Угоди про їх вирішення. Стороною найманих працівників висловлено подяку Відділенню за фаховий правовий супровід та компетентне сприяння у вирішенні колективних трудових спорів.

Категорія: Практика вирішення колективних трудових спорів | Додав: NSPP (2015-10-08)
Переглядів: 129 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz