ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [91]
Аналітика [42]
Акції соціального протесту [10]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [22]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Практика вирішення колективних трудових спорів

Захищено трудові права найманих працівників ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат"

Захищено трудові права найманих працівників ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат"

За сприяння відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) вирішено колективний трудовий спір (конфлікт) між  найманими працівниками ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" (далі – ПАТ "ЖЦПК") та керуючим санацією ПАТ "ЖЦПК", де вимоги стосувались виплати заборгованої заробітної плати, відновлення виробничої діяльності підприємства та перерахування первинній профспілковій організації ПАТ "ЖЦПК" заборгованих коштів по профспілкових внесках.

Розгляд та вирішення колективного трудового спору здійснювався примирною комісією та шляхом прийняття протокольних рішень узгоджувальних засідань за активної участі представників Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради, Жидачівської районної та міської рад, Жидачівської райдержадміністрації, Львівської обласної організації профспілки працівників лісових галузей України, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Львівській області.

Слід зазначити, що на час реєстрації колективного трудового спору фінансово-економічний стан ПАТ "ЖЦПК" був складним, порушено провадження про банкрутство, підприємство знаходилось у стані простою. Як наслідок, стан соціально-трудових відносин на підприємстві був вкрай загострений, трудовий колектив неодноразово вдавався до проведення акцій соціального протесту. Під егідою профспілкового комітету ПАТ "ЖЦПК" було прийнято рішення здійснювати вирішення зазначеного трудового конфлікту правовим шляхом за посередництва Відділення відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)". Також профкомом, відповідно до рекомендацій Відділення, забезпечено представництво інтересів найманих працівників ПАТ "ЖЦПК" під час провадження у справі про банкрутство підприємства.

У результаті реалізації рішень прийнятих у ході врегулювання зазначеного колективного трудового спору та здійснених заходів було вирішено вимогу найманих працівників ПАТ "ЖЦПК" щодо виплати боргу з заробітної плати, що був предметом спору.

На виконання другої вимоги найманих працівників у процесі процедури санації у даний час відновлено виробничу діяльність ПАТ "ЖЦПК", робота якого була припинена у вересні 2014р. та забезпечено належне функціонування підприємства.

У результаті вжиття комплексу заходів відновлено виробництво одного з найбільших підприємств целюлозно-паперової промисловості України, наразі на ПАТ "ЖЦПК" працюють понад півтисячі осіб, у найближчий час заплановано збільшення чисельності працівників. Таким чином, забезпечено виконання рішення примирної комісії та протокольних рішень розширених узгоджувальних засідань по другій вимозі щодо відновлення виробничої діяльності ПАТ "ЖЦПК" із збереженням чисельності працівників згідно діючого штатного розпису на момент виникнення колективного трудового спору.

По третій вимозі найманих працівників сторонами  колективного трудового спору погоджено, що погашення в повному обсязі заборгованих коштів по профспілкових внесках проводитиметься згідно плану санації, затвердженого ухвалою Господарського суду Львівської області від 25.11.2016, із змінами внесеними ухвалою господарського суду від 24.05.2017.

З урахуванням зазначеного, у зв’язку з виконанням вимог найманих працівників, сторонами 10.07.2017 укладено Угоду про вирішення колективного трудового спору (конфлікту) та зняття його з реєстрації. Профспілковим комітетом ПАТ "ЖЦПК" висловлено подяку Відділенню за фахове сприяння у вирішенні колективного трудового спору та забезпечення реалізації конституційних прав і гарантій працівників. У свою чергу, Відділення відзначило активну позицію профкому ПАТ "ЖЦПК" по захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів найманих працівників підприємства.

Відділення продовжує забезпечувати правовий супровід вирішення колективного трудового спору, що на даний час залишається у провадженні: між первинною профспілковою організацією ПАТ "ЖЦПК" та керуючим санацією ПАТ "ЖЦПК", де вимога профспілки стосується виплати наступної суми заборгованості з заробітної плати.

Категорія: Практика вирішення колективних трудових спорів | Додав: NSPP (2017-07-14)
Переглядів: 63 | Теги: Захищено трудові права найманих пра | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz