ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [52]
Інформація про відділення [166]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [19]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

итання погашення боргів із виплати заробітної плати – на порядку денному органів влади

Питання погашення боргів із виплати заробітної плати – на порядку денному органів влади

2 квітня 2018 року відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), у якому взяла участь заступник начальника відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) Н. Карвацька.

Згідно порядку денного на засіданні Комісії розглянуто два питання, а саме: щодо погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

На початку засідання Комісії представниками департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації поінформовано, що у порівнянні з 01.01.2018 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати у підприємствах, організаціях, установах області зменшилась на 5,4 млн. грн. (6,6%) і за статистичними даними станом на 01.03.2018 становила 77,3 млн. грн.

В цілому по області, станом на 01.03.2018 своєчасно не виплачують заробітну плату на 45 підприємствах, що на 5 підприємств менше, ніж станом на 01.01.2018. Повністю ліквідували борг із заробітної плати 22 підприємства області, зменшення заборгованості відбулось на 10 підприємствах, проте на 14 підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась.

З питання порядку денного щодо погашення заборгованості з заробітної плати розглянуто стан виплати та перспективи погашення боргу з заробітної плати у ТОВ з транспортного будівництва у західному регіоні фірмі "Західтрансбуд" (далі – ТОВ "Західтрансбуд"), державному підприємстві "Екотрансенерго" (далі – ДП "Екотрансенерго") та державному підприємстві "Буджитлосервіс". Загальна сума заборгованості з заробітної плати у даних підприємствах за оперативними даними станом на 01.04.2018 становить 1,4 млн. грн.

На засіданні Комісії представники зазначених підприємств поінформували про причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та заходи, які вживаються для її погашення. Зокрема, однієї з основних причин виникнення заборгованості у ТОВ "Західтрансбуд" є дебіторська заборгованість за виконані роботи та надані послуги, у ДП "Екотрансенерго" – відсутність фінансування природоохоронних робіт з рекультивації порушених земель та екологічної реабілітації території в зоні діяльності сірчаного виробництва на території Яворівського району, вказані підприємства є економічно-активними. Державне підприємств "Буджитлосервіс" відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнано банкрутом та здійснюється ліквідаційна процедура.

По підсумках роботи Комісії прийнято протокольне рішення щодо вжиття конкретних заходів по погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, зокрема скерування відповідних звернень до Міністерства екології та природних ресурсів України, Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Дрогобицької міської ради, а також укладення відповідних графіків погашення заборгованої заробітної плати у зазначених підприємствах.

Результати роботи Комісії враховані Відділенням при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин, зокрема у ДП "Екотрансенерго", яке внесено до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2018-04-03)
Переглядів: 15 | Теги: итання погашення боргів із виплати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz