ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [52]
Інформація про відділення [166]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [19]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

На Львівщині проведено засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати

На Львівщині проведено засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати

31 жовтня 2018 року відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), у якому взяла участь заступник начальника відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) Н. Карвацька.

Згідно порядку денного на засіданні Комісії розглянуто питання щодо стану погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

На початку засідання Комісії представниками департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації поінформовано, що станом на 01.10.2018 загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати у підприємствах, установах та організаціях області за даними державного статистичного спостереження становила 89,8 млн. грн. та у порівнянні з початком року збільшилась на 7 млн. грн. (8,5%), а у порівнянні до минулого місяця збільшилась на 1,8 млн. грн. (2,0%).

Заборгованість із виплати заробітної плати залишається одним з основних чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин у підприємствах, установах, організаціях області. В цілому по області, станом на 01.10.2018 своєчасно не виплачували заробітну плату на 52 підприємствах, що на 2 підприємства менше, ніж станом на 01.01.2018.

Упродовж січня – вересня поточного року повністю ліквідували борг із заробітної плати 30 підприємств області на суму 31,4 млн. грн., зменшення заборгованості відбулось на 18 підприємствах на суму 12,9 млн. грн., проте на 13 підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась на суму 17 млн. грн.

На засіданні Комісії розглянуто стан погашення боргу з заробітної плати у ДП "Львівський державний завод "ЛОРТА", ТОВ з транспортного будівництва у Західному регіоні Фірма "Західтрансбуд", ДП геодезії, картографії та кадастру у Західному регіоні, ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут". Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати у зазначених підприємствах за оперативними даними на день проведення засідання Комісії становить 14 млн. грн.

Стан соціально-трудових відносин у ДП "Львівський державний завод "ЛОРТА", перебуває на обліку Відділення з приводу невиплати роботодавцем заборгованої заробітної плати найманим працівникам. Упродовж жовтня п.р. частково виплачено заборгованість з виплати заробітної плати найманим працівникам, усього погашено 51,1% суми боргу з заробітної плати, що є предметом випадку дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

За підсумками роботи Комісією прийнято рішення щодо вжиття керівництвом підприємств-боржників дієвих заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати до кінця поточного року, першочергового спрямовування коштів на виплату заробітної плати, оптимізації витрат підприємств у відповідності до обсягів виконуваних робіт.

Результати роботи Комісії враховані Відділенням при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин у підприємствах, установах, організаціях області та визначено подальші заходи з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2018-11-30)
Переглядів: 25 | Теги: На Львівщині проведено засідання об | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz