ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [43]
Інформація про відділення [151]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [16]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Питання погашення боргів із заробітної плати – на порядку денному Львівської облдержадміністрації

Питання погашення боргів із заробітної плати на порядку денному Львівської облдержадміністрації

Н. Карвацька, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення

27 серпня 2014 року відбулося розширене засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Обласна комісія) під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Харчука В. М. за участю керівництва відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області в якості члена Обласної комісії, директорів галузевих департаментів облдержадміністрації, керівників територіальних державних органів. Згідно з порядком денним на засіданні Обласної комісії розглянуто питання: "Про перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на окремих підприємствах боржниках області".

Під час  засідання заслухано  керівників підприємств – боржників, а саме ПАТ "Львівська вугільна компанія", ДП "Монтажник-Львів", Філія ТзОВ "МІК" молочний комплекс "Карпатські Луки", ДП "НДІПЕПТ "Еротрон", КП "Кам'янка", ВАТ по будівництву і реконструкції автомобільних шляхів "Західшляхбуд".

Обласна комісія розглянула основні проблеми вищевказаних підприємств – боржників, а також перспективи щодо повного погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

На засіданні Обласної комісії з доповіддю щодо стану вирішення колективного трудового спору між найманими працівниками та адміністрацією ПАТ "Львівська вугільна компанія" виступила заступник начальника відділення НСПП в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення Н. Карвацька. Присутніх було проінформовано, що Національною службою посередництва і примирення по даному колективному трудовому спору зареєстровано 6 вимог найманих працівників, з яких 3 вимоги вирішено та знято з реєстрації, 3 вимоги, зокрема щодо своєчасної виплати заробітної плати, перебувають у стадії вирішення.

Ситуація у ПАТ "Львівська вугільна компанія" є вкрай складною з причини значного боргу з заробітної плати, у зв’язку з чим наймані працівники підприємства у поточному році неодноразово вдавались до акцій соціального протесту. З метою сприяння вирішенню даного колективного трудового спору Національною службою посередництва і примирення було скеровано звернення до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо сприяння у прискоренні погашення боргів із заробітної плати працівникам ПАТ "Львівська вугільна компанія".

Обласною комісією прийнято рішення, зокрема стосовно звернення до ДП "Вугілля України" та визначено заходи щодо погашення боргу з заробітної плати у ПАТ "Львівська вугільна компанія".

На засіданні Обласної комісії про вжиті заходи щодо погашення наявних боргів з виплати заробітної плати на підприємствах, що перебувають у сфері їх впливу також звітували керівники регіонального відділення фонду державного майна України по Львівській області та галузевих департаментів Львівської облдержадміністрації.

По результатах роботи Обласною комісією прийнято протокольне рішення щодо здійснення відповідних заходів по ліквідації боргів з заробітної плати у підприємствах, установах, організаціях Львівської області.

Слід зазначити, що загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати у підприємствах, установах, організаціях області з початку поточного року збільшилась на 6,4 млн. грн. і станом на 01.08.2014 становить 54,1 млн. грн. У порівнянні до попереднього місяця сума заборгованості зменшилась на 2,1 млн. грн. Збільшення у порівнянні з початком поточного року загальної суми боргу з виплати заробітної плати обумовлено утворенням боргів вперше у ДП "Львівоблавтодор" та його 28 філіях на суму 5,5 млн. грн. У даний час відділенням НСПП в Львівській області здійснюється сприяння у врегулюванні 9 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин у філіях ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" з чинника дестабілізації щодо невиплати заборгованої заробітної плати.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2014-09-01)
Переглядів: 237 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz