ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Трудові арбітри [1]
Посередники [1]
Інформаційно-консультаційні центри НСПП [1]
Інформації, Статті, Публікації [2]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Позаштатні інституції » Інформації, Статті, Публікації

На Львівщині проведено нараду-семінар "Нова модель вирішення трудових спорів в Україні: основні риси, принципи, очікувані результати від зап

На Львівщині проведено нараду-семінар "Нова модель вирішення трудових спорів в Україні: основні риси, принципи, очікувані результати від запровадження"

Н. Карвацька, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення

23 вересня 2014 року відділенням Національної служби посередництва і примирення в Львівській області проведено нараду-семінар арбітрів, посередників Національної служби посередництва і примирення "Нова модель вирішення трудових спорів в Україні: основні риси, принципи, очікувані результати від запровадження".

Вступним словом нараду-семінар відкрила начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області А. Оршак, яка проінформувала про результати роботи Експертної групи шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні" та окреслила вклад Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) у формування Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні.

У своєму виступі заступник начальника відділення НСПП в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення Н. Карвацька зупинилась на передумовах формування Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, яка була розроблена на основі співпраці Національної служби посередництва і примирення України та Національної служби посередництва Швеції. Виступаючою охарактеризовано проблеми існуючої системи вирішення трудових спорів в Україні та відсутність цілісної ефективної системи врегулювання конфліктів, що і викликало необхідність розроблення та впровадження Нової моделі вирішення трудових спорів.

З доповіддю "Нова модель вирішення трудових спорів в Україні: основні риси, принципи, очікувані результати від запровадження" виступила З. Козак, член українсько-шведської експертної групи розробників Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, доцент кафедри трудового, аграрного та екологічного права юридичного факультету Львівського Національного університету ім. І. Франка, арбітр НСПП.

У своєму виступі З. Козак всебічно охарактеризувала Нову модель вирішення трудових спорів в Україні, метою якої є становлення та розвиток спрощених і оперативних позасудових процедур, формування ефективного механізму вирішення трудових спорів на основі європейських стандартів.

Доповідач зупинилась на класифікації трудових спорів за предметом спору – трудові спори про права та трудові спори про інтереси. Ознайомлено присутніх з порядком вирішення трудових спорів згідно Нової моделі в залежності від поділу трудових спорів за предметом спору.

Після виступу доповідача відбулась жвава дискусія арбітрів, посередників та працівників відділення НСПП в Львівській області щодо нової ролі соціальних партнерів та НСПП у вирішенні трудових спорів, формування та розвитку спрощених і оперативних позасудових процедур, судового порядку вирішення трудових спорів. Усіма учасниками наради-семінару підтримано та схвалено основні принципи та напрями Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, передусім щодо обов’язковості рішення трудового арбітражу, формування і ведення НСПП Реєстру трудових спорів, безоплатності примирних процедур для сторін трудового спору.

За підсумками наради-семінару його учасниками напрацьовано ряд пропозицій до проекту Закону України "Про трудові спори", розроблення якого є першим етапом впровадження Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні. Вирішено також і надалі продовжити широке обговорення Нової моделі вирішення трудових спорів сторонами соціального діалогу.

Категорія: Інформації, Статті, Публікації | Додав: NSPP (2014-09-24)
Переглядів: 203 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz