ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [52]
Інформація про відділення [166]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [19]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Продовжуємо взаємодію з органами влади у питаннях поліпшення стану соціально-трудових відносин

Продовжуємо взаємодію з органами влади у питаннях поліпшення стану соціально-трудових відносин

Н. Карвацька, в. о. начальника відділення НСПП в Львівській області

18 лютого 2015 року відбулося розширене засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Обласна комісія) під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Харчука В. М. за участю галузевих департаментів облдержадміністрації, прокуратури Львівської області, територіальних державних органів. Від відділення НСПП в Львівській області у засіданні Обласної комісії взяла участь та виступила в. о. начальника Н. Карвацька.

Відповідно до порядку денного на засіданні Обласної комісії розглянуто наступні питання:

1. Про стан виконання протокольного рішення засідання Обласної комісії від 27.11.2014;

2. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на найбільших підприємствах-боржниках.

З першого питання порядку денного Обласною комісією заслухано інформацію заступника директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації І. Сороки про стан виконання протокольного рішення засідання Обласної комісії від 27.11.2014.

Зазначено, що загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Львівської області станом на 01.01.2015 за статистичними даними становила 77,1 млн. грн. і у порівнянні до попереднього місяця зросла на 4,3 млн. грн.

По другому питанню порядку денного, зокрема розглянуто стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати у ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат".

На засіданні Обласної комісії з інформацією щодо стану вирішення колективного трудового спору між найманими працівниками та ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" виступила в. о. начальника відділення НСПП в Львівській області Н. Карвацька.

Присутніх було проінформовано, що у зв'язку з невиплатою заробітної плати стан соціально-трудових відносин у ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" складний, що призвело до виникнення у грудні минулого року колективного трудового спору. За сприянням Відділення та участі залучених органів, зокрема представників Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради, 24.12.2014р. було прийнято погоджене рішення примирної комісії з розгляду трьох вимог у колективному трудовому спорі між найманими працівниками та ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат", у т. ч. щодо погашення заборгованої заробітної плати.

Також зазначено, що на даний час у процесі вирішення колективного трудового спору вимога найманих працівників щодо погашення боргу з заробітної плати виконана частково, виплачено заробітну плату на суму, що складає 30,3% суми боргу, яка є предметом колективного трудового спору. У зв'язку з невиконанням рішення примирної комісії щодо виплати боргу з заробітної плати в повному обсязі, Відділенням здійснено відповідні заходи реагування згідно Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

З другого питання порядку денного заслухано інформацію представника ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" щодо перспектив відновлення виробничої діяльності підприємства та погашення боргу з заробітної плати.

На засіданні Обласної комісії розглянуто також стан погашення заборгованої заробітної плати у ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут", де Відділення здійснює моніторинг стану соціально-трудових відносин у системі бази даних конфліктогенних підприємств. На даному державному підприємстві заборгованість з виплати заробітної плати в порівнянні з минулим роком скоротилась більш ніж у 10 разів, однак борг з заробітної плати поки що залишається значним.

По результатах роботи Обласною комісією прийнято протокольне рішення щодо здійснення відповідних заходів з метою ліквідації боргів із заробітної плати та поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2015-02-19)
Переглядів: 220 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz