ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [51]
Інформація про відділення [163]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [19]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Проведено моніторинг стану соціально-трудових відносин у комунальних друкованих засобах масової інформації Львівщини

Проведено моніторинг стану соціально-трудових відносин  у комунальних друкованих засобах масової інформації Львівщини

Відділенням НСПП в Львівській області (далі – Відділення) на виконання завдань та функцій, визначених Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", Положенням про НСПП проведено моніторинг стану соціально-трудових відносин у комунальних друкованих ЗМІ з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Відповідно до Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" в січні 2016 року в Україні розпочався процес реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ та редакцій друкованих ЗМІ, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування. Зазначений закон на роздержавлення друкованих ЗМІ та редакцій відводить 3 роки, тобто до кінця 2018 року і є важливим кроком для впровадження якісних змін в інформаційній сфері країни.

Станом на 01.07.2018 за даними Держкомтелерадіо з 746 державних і комунальних друкованих ЗМІ – учасників реформи повністю реформувалися лише  218 видань або 29,2%. Видання, які не встигнуть завершити процедуру реформування до кінця поточного року практично втратять право видавати газету. Проте, дослідження показують, що закриття місцевих газет є негативним явищем та призводить до зменшення ефективності місцевого врядування.

Відповідно до аналізу Зведеного переліку об’єктів реформування, оприлюдненого Держкомтелерадіо, станом на 1 липня поточного року на Львівщині з 40 комунальних друкованих ЗМІ, що підпадають під роздержавлення відповідно до вищезазначеного закону, повністю реформовано 2 видання, 25 знаходяться в стадії реформування, по 11 ЗМІ відсутні рішення трудового колективу, засновників (співзасновників) стосовно способу реформування, у 2 ЗМІ є проблеми у діяльності.

У процесі реформування комунальних видань у найманих працівників виникають побоювання стосовно припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, оскільки під час перетворення комунальні друковані ЗМІ припиняють своє існування.

У зв’язку з цим, Відділенням надано роз’яснення найманим працівникам, що при реформуванні державних та комунальних друкованих ЗМІ, внаслідок якого відбувається їх реорганізація, майно, права та обов’язки цих юридичних осіб, в тому числі і трудові, переходять до правонаступників.

Згідно ч. 4 ст. 36 КЗпП України у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1  ст. 40 КЗпП України).

Таким чином, трудові відносини продовжуються, оскільки проведення процедури перетворення, як одного із видів  реорганізації, саме по собі не є підставою для розірвання трудового договору з працівниками ЗМІ, що реформуються. Трудові відносини можуть бути припинені лише у разі, коли чисельність або штат працівників у новоствореному ЗМІ скорочується. При цьому, відповідно до ст. 13 Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" засновники (співзасновники) видання зобов’язані виплатити звільненому працівникові компенсацію згідно із законодавством, тобто вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку згідно ст. 44 КЗпП України.

Принагідно найманим працівникам роз’яснено, що реформовані ЗМІ самостійно визначають умови оплати праці своїх працівників у колективних договорах, інших локальних нормативних актах, з обов’язковим дотриманням гарантій, встановлених законодавством України.

При проведенні зазначеного моніторингу надано доручення завідуючим інформаційно-консультаційними центрами НСПП відслідковувати у взаємодії з Відділенням стан соціально-трудових відносин у комунальних друкованих ЗМІ з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), вчасного врегулювання розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцями.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2018-07-25)
Переглядів: 7 | Теги: Проведено моніторинг стану соціальн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz