ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [43]
Інформація про відділення [151]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [16]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

У місті Львові відбувся регіональний семінар "Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні"

 

У місті Львові відбувся регіональний семінар "Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні"

О. Федик, завідувач сектора аналітично інформаційної роботи та прогнозування відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області

З ініціативи Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Національної служби посередництва і примирення та Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі 13 травня 2014 року в м. Львові відбувся регіональний семінар "Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні".

У роботі семінару взяли участь представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області, Об'єднання профспілок Львівщини, обласних галузевих профспілок, Львівського обласного об'єднання організацій роботодавців, Львівського обласного об'єднання організацій роботодавців "Об'єднання роботодавців Львівської області", керівник та члени Робочого комітету Експертної групи шведсько-українського проекту із розроблення Нової моделі, незалежні експерти, викладачі кафедри трудового, аграрного та екологічного права Львівського Національного університету ім. І. Франка.

Учасниками регіонального семінару були розглянуті та обговорені основні положення Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні. Усіма учасниками семінару підтримані та схвалені основні напрями Нової моделі.

Одним з планових пунктів семінару була робота в групах. Групами від профспілок, роботодавців було вироблено пропозиції до Нової моделі, які передані керівнику Експертної групи для подальшого аналізу та узагальнення. Зокрема, від об'єднань роботодавців запропоновано відновити практику підвищення рівня правових знань представників органів влади, профспілок, інших учасників соціального діалогу; запровадити відповідальність третіх осіб за дії чи бездіяльність, що спричиняють утворення та нарощування заборгованості з заробітної плати; чітко розмежувати форми соціального протесту у Новій моделі вирішення трудових спорів; поширити норми галузевої угод на усі підприємства галузі.

Профспілками запропоновано законодавчо передбачити обов'язковість укладення колективних договорів (угод) на усіх рівнях; встановити терміни дії колективного договору (угоди); передбачити цільовий фонд для фінансування заходів, пов'язаних з вирішенням трудових спорів; встановити відповідальність державних органів за дії чи бездіяльність, що призвели до виникнення соціальної напруги.

Відділенням НСПП в Львівській області запропоновано встановити відповідальність за недотримання процедури вирішення трудових спорів; запровадити здійснення фінансування процедури вирішення трудових спорів з державного бюджету; передбачити діяльність частини трудових арбітрів та посередників на постійній основі у територіальних підрозділах НСПП.

Підсумовуючи роботу семінару учасниками запропоновано перенести обговорення Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні в трудові колективи регіону.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2014-05-15)
Переглядів: 169 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz