ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [52]
Інформація про відділення [166]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [19]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Відділення НСПП в Львівській області – 16 років на варті стабільності соціально-трудових відносин

Відділення НСПП в Львівській області – 16 років на варті стабільності соціально-трудових відносин

Відділення НСПП в Львівській області

У листопаді 2014 року виповнюється 16 років Національній службі посередництва і примирення – постійно діючому державному органу, утвореному Президентом України відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" з метою сприяння врегулюванню колективних трудових спорів, конфліктів.

Результати діяльності відділення НСПП в Львівській області упродовж 1999 – 2014 років щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів, їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню правовим шляхом дозволили в цілому забезпечити стабільність та покращити стан соціально-трудових відносин, знизити рівень конфліктогенності та соціальної напруги у трудових колективах підприємств, установ, організацій області.

Відділення НСПП в Львівській області упродовж 16 років діяльності сприяло вирішенню 107 колективних трудових спорів та 293 вимог, висунутих найманими працівниками, профспілками у цих колективних трудових спорах. За рівнями загальна кількість колективних трудових спорів розподілилась таким чином: на виробничому рівні – 84, на територіальному рівні – 23. Найскладнішими у вирішенні були колективні трудові спори у галузі освіти, вугільної промисловості, житлово-комунального господарства області.

За сприяння відділення НСПП в Львівській області у взаємодії з усіма зацікавленими органами в ході примирних процедур вирішено та знято з реєстрації 98 колективних трудових спорів або 91,6% від їх загальної кількості та задоволено 267 вимог найманих працівників або 91,1% від їх загальної кількості. Зокрема, у поточному році за сприяння відділення НСПП в Львівській області вирішено 10 колективних трудових спорів: у закладах освіти Шевченківського району міста Львова, у навчально-виховних закладах міста Нового Роздолу, у тролейбусному депо ЛКП "Львівелектротранс", у 7 структурних підрозділах центральної міської лікарні міста Борислава.

Окрім того, упродовж 16 років діяльності відділення НСПП в Львівській області здійснювало заходи по врегулюванню 292 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з яких 282 випадки врегульовано або 96,6% від їх загальної кількості.

Про ефективність практики застосування процедури вирішення колективних трудових спорів свідчать факти повторного звернення найманих працівників до відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області з метою реєстрації колективного трудового спору та сприяння у його вирішенні. Можна зробити висновок, що успішно вирішивши один раз колективний трудовий спір сторони у разі виникнення нових розбіжностей звертаються до процедури вирішення колективного трудового спору знову.

Усього впродовж 16 років діяльності відділенням НСПП в Львівській області було проведено 1477 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів, запобігання їх виникненню, зокрема 1223 засідання узгоджувальних зустрічей, 175 засідань примирних комісій та 79 засідань трудових арбітражів.

Оперативне врегулювання колективних трудових спорів, конфліктних ситуацій за сприяння відділення НСПП в Львівській області здійснюється у тісній взаємодії та співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською міською радою, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, прокуратурою Львівської області, Територіальною державною інспекцією з питань праці у Львівській області, профспілками та організаціями роботодавців, іншими зацікавленими органами.

Відділенням НСПП в Львівській області здійснюються також заходи щодо забезпечення реалізації Закону України "Про соціальний діалог в Україні", відповідно до якого на НСПП покладено нові функції щодо проведення оцінки та підтвердження відповідності критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу. Усього відповідно до рішень відділення НСПП в Львівській області визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності 15 суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців Львівської області. Про важливість факту репрезентативності свідчить те, що з дати прийняття рішення про відповідність критеріям репрезентативності суб’єкт сторони профспілок або сторони роботодавців вважається репрезентативним і не потребує додаткового визнання з боку інших сторін соціального діалогу.

У вирішенні питань щодо поліпшення соціально-трудових відносин у підприємствах, організаціях регіону, сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), забезпеченню оперативного інформування про конфліктні ситуації суттєву допомогу відділенню НСПП в Львівській області надають позаштатні інституції НСПП. Загалом на даний час на громадських засадах працюють 26 арбітрів, 7 посередників НСПП, а також у районних центрах та містах обласного значення діють 29 інформаційно-консультаційних центрів.

Відділення НСПП в Львівській області відповідно до повноважень, визначених чинним законодавством буде і надалі докладати усіх зусиль з метою зменшення соціальної напруги, вирішення конфліктів правовим шляхом для забезпечення соціальної стабільності в регіоні, реалізації конституційних прав і гарантій працівників.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2014-11-21)
Переглядів: 199 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz