ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Практика вирішення колективних трудових спорів [96]
Аналітика [47]
Акції соціального протесту [15]
Закони [1]
Розпорядження [0]
Накази [0]
Зразки документів [0]
Робота відділення по запобіганню конфліктів [23]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Інформація про відділення » Аналітика

Підсумки роботи відділення НСПП в Львівській області у І кварталі 2018 року

Підсумки роботи відділення НСПП в Львівській області у І кварталі 2018 року

 

Упродовж І кварталу 2018 року відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) на виконання завдань та функцій, визначених Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" сприяло вирішенню 41 колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(К)), з них 38 – на виробничому рівні, 3 – на територіальному рівні. Безпосередніми учасниками зазначених спорів стали понад 11,9 тис. найманих працівників 48 підприємств, установ, організацій області.

Загалом у зазначених КТС(К) найманими працівниками було висунуто 65 вимог, з яких: 39 або 60% від загальної кількості – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 11 (16,9%) – щодо виконання колективного договору, угоди; 9 (13,8%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 6 (9,2%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

Окрім того, у зазначеному періоді Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникнення КТС(К) по 7 випадках ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) та моніторинг стану СТВ в 11 конфліктогенних підприємствах, організаціях та установах області, на яких проведена відповідна рекомендаційно-роз'яснювальна робота.

За сприяння та координації Відділення у І кварталі 2018 року було проведено 53 примирні процедури, спрямовані на вирішення КТС(К) та запобігання їх виникнення, у т.ч. 2 засідання примирних комісій та 51 узгоджувальну зустріч.

Загалом у результаті вирішення КТС (К) та запобігання їх виникненню погашено заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 75,6 млн. грн. або 88,6% від загальної суми боргу, що стала основною причиною виникнення КТС (К) та випадків ускладнення стану СТВ.

У результаті здійснених заходів упродовж І кварталу 2018 року врегульовано та знято з реєстрації 5 КТС(К), вирішено 15 вимог найманих працівників.

У рамках реалізації заходів щодо врегулювання КТС (К) та запобігання їх виникнення Відділенням взято участь в 11 засіданнях комісій з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

Важливим напрямом роботи Відділення була реалізація Закону України "Про соціальний діалог в Україні" щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) сторін соціального діалогу та забезпечення розвитку соціального діалогу. Відповідно до рішень Відділення у І кварталі 2018 року визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності (підтвердили репрезентативність) на територіальному рівні 2 суб'єкти сторін профспілок та організацій роботодавців.

У зазначеному періоді Відділенням розглянуто 50 звернень (порушено 60 питань) від фізичних та юридичних осіб, сторін СТВ, представників об'єднань громадян, з них: усних – 33 (66,0 % від загальної кількості), звернень на "гарячу лінію" – 17 (34,0%).

Відділенням також здійснювались відповідні заходи щодо реалізації укладених Угод про взаємодію і співпрацю з Об'єднанням профспілок Львівщини, Львівським обласним об'єднанням організацій роботодавців, Головним управлінням Держпраці у Львівській області, Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

З метою інформування громадськості з питань реалізації Законів України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про соціальний діалог в Україні" Відділенням опубліковано у друкованих ЗМІ 10 статей, розміщено на сайтах НСПП, Відділення та сторін соціального діалогу 48 публікацій, а також проведено та взято участь у роботі 10 семінарів, нарад та круглих столів.

Відділення і надалі продовжуватиме здійснювати заходи, спрямовані на поліпшення стану СТВ, проведення конструктивного соціального діалогу, сприяння своєчасному вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню з метою захисту прав та інтересів найманих працівників.

Категорія: Аналітика | Додав: NSPP (2018-04-23)
Переглядів: 49 | Теги: Підсумки роботи відділення НСПП в Л | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2019 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz