ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [56]
Інформація про відділення [182]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [20]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Роз’яснення щодо встановлення з 1 січня 2018 року мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу (тарифної ставки)

Роз’яснення щодо встановлення з 1 січня 2018 року мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу (тарифної ставки)

 

У зв’язку із зверненнями сторін соціально-трудових відносин щодо встановлення мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу (тарифної ставки) відділення НСПП в Львівській області підготовлено наступні роз’яснення.

Мінімальна заробітна плата відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України (даліКЗпП України), ст. 3 Закону України "Про оплату праці"   це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України "Про оплату праці" та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 грн., у погодинному розмірі - 22,41 грн.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) згідно ст. 96 КЗпП України, ст. 6 Закону України "Про оплату праці" встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць встановлено в розмірі 1762 грн.

Таким чином, з січня 2018 року мінімальний посадовий оклад повинен становити не менше 1762 грн., а нарахована мінімальна заробітна плата – не менше 3723 грн.

При цьому слід пам’ятати, що тарифна система оплати праці використовується при розподілі робіт залежно від їх складності, а працівників – залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою для формування та диференціації розмірів заробітної плати.

Відповідно до ст. 96 КЗпП України, ст. 6 Закону України "Про оплату праці" тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам - кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників і відображаються у тарифікаційному списку.

Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), або в залежності від виконання норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених діючим законодавством.

Крім того, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці згідно ст.31 Закону України "Про оплату праці" не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

Таким чином, доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат нараховуються з посадового окладу та додаються до мінімальної заробітної плати.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2018-06-14)
Переглядів: 46 | Теги: Роз’яснення щодо встановлення з 1 с | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2019 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz