ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [56]
Інформація про відділення [182]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [20]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Розглянуто стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та додержання законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці

Розглянуто стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та додержання законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці

06 та 13 червня 2018 року відділенням НСПП в Львівській області (далі – Відділення) взято участь у засіданнях Франківської районної у місті Львові комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, забезпечення повноти і своєчасності сплати податків та єдиного соціального внеску (далі – Комісія), які відбулись у приміщенні Франківської районної адміністрації Львівської міської ради.

На засіданнях Комісії заслухано 10 підприємств, організацій м. Львова та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, з приводу дотримання вимог ст. 95 КЗпП України, ст. 3 Закону України "Про оплату праці" в частині виплати заробітної плати не нижче за законодавчо встановлену мінімальну заробітну плату. Встановлено, що причиною виплати заробітної плати нижчої за установлений мінімальний рівень є робота працівників на умовах неповного робочого часу.

Представникам підприємств, організацій та фізичним особам – підприємцям роз’яснено, що мінімальна заробітна плата відповідно до ст. 95 КЗпП України, ст. 3 Закону України "Про оплату праці" це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 грн., у погодинному розмірі - 22,41 грн.

Звернено увагу, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Також роз’яснено, що вимоги з питань оплати праці, зокрема щодо незабезпечення мінімального розміру заробітної плати, у разі висунення таких вимог найманими працівниками можуть бути предметом колективного трудового спору (конфлікту).

З приводу забезпечення своєчасної виплати заробітної плати відповідно до вимог ст.115 КЗпП України, ст.24 Закону України "Про оплату праці" на засіданні Комісії заслухано представника ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут", який зазначив про проблемні питання виплати заробітної плати на підприємстві. Однак, у результаті вжитих заходів станом на 01.06.2018 загальна сума боргу із виплати заробітної плати на підприємстві має тенденцію до зниження і у порівнянні з початком поточного року зменшилась на 24,1%.

Відповідно до здійсненого Відділенням аналізу загальна сума боргу із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях міста Львова станом на 01.05.2018 за статистичними даними становила 13,0 млн. грн. У порівнянні до попереднього місяця заборгованість зменшилась на 1,7 млн. грн. або на 11,6%, а у порівнянні з початком 2018 року зменшилась на 2,4 млн. грн. або на 15,6%.

Питання розглянуті на засіданнях Комісії враховані Відділенням при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), стихійних акцій соціального протесту.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2018-06-14)
Переглядів: 46 | Теги: Розглянуто стан погашення заборгова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2019 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz