ЛВ НСПП
  Ви увійшли як Гість |  >Головна » Поточні новини » Мій профіль » Реєстрація » Вихід » Вхід RSS 
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [56]
Інформація про відділення [182]
Репрезентативність сторін соціального діалогу [20]
Позаштатні інституції [5]
Форма входу
Поділитись:
Block content
Пошук
Головна » Статті » Новини

Співпрацюємо з обласними організаціями галузевих профспілок

Співпрацюємо з обласними організаціями галузевих профспілок

13 червня 2018 року з метою аналізу та прогнозування стану соціально-трудових відносин на підприємствах автомобільної галузі в. о. начальника відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) Н. Карвацькою проведено робочу зустріч з головою Львівської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (далі – Обласна організація галузевої профспілки) Ю. Кривенком.

Головою Обласної організації галузевої профспілки було проінформовано Відділення про те, що галузь автомобільного транспорту знаходиться в важкому стані, реальні доходи автотранспортних підприємств не дають змоги скеровувати кошти на оновлення рухомого складу, не виконуються зобов’язання, передбачені колективними договорами, зокрема з питань оплати праці, розвитку соціальної сфери, охорони праці.

У сфері дії Обласної організації галузевої профспілки перебуває 42 підприємства, організації області, з них 17 автотранспортних організацій, 18  організацій дорожнього господарства, 7 – інші.

Заборгованості з виплати заробітної плати у зазначених підприємствах, організаціях не зафіксовано, окрім однієї організації – філії "Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат", де має місце погіршення стану соціально-трудових відносин з питань невиплати заробітної плати працівникам комбінату та неперерахування профспілкових внесків через певні обмеження у здійсненні фінансово-господарської діяльності організації.

Головою Обласної організації галузевої профспілки зазначено, що одним із проблемних  питань є низькі розміри заробітної плати працівників автотранспортних підприємств, що призводить до соціальної напруги та значної плинності кадрів. Негативний вплив на цю ситуацію має невнесення змін та доповнень до Галузевої угоди у сфері автомобільного транспорту у зв’язку з прийняттям змін до чинного законодавства стосовно встановлення мінімального посадового окладу (тарифної ставки) у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб.

У ході проведеної робочої зустрічі обговорено перспективи соціально-економічного розвитку автотранспортних підприємств, їх реформування для забезпечення умов ефективного розвитку і функціонування автомобільної галузі, вирішення проблем пільгових перевезень та запровадження адресної грошової компенсації найбільш соціально вразливим категоріям громадян, які мають пільгу на користування послугами пасажирського автомобільного транспорту, впровадження сучасних систем управління, обліку та контролю в автотранспортній галузі  та необхідні заходи з метою усунення дестабілізаційних чинників, що можуть призвести до виникнення конфліктних ситуацій у трудових колективах автомобільної галузі.

Відділенням надано відповідні роз'яснення та консультації голові Обласної організації галузевої профспілки щодо реалізації положень законодавства про колективні трудові спори (конфлікти), вирішення розбіжностей та проблемних питань правовим шляхом.

Категорія: Новини | Додав: NSPP (2018-06-14)
Переглядів: 32 | Теги: Співпрацюємо з обласними організаці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright ЛВ НСПП © 2019 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz